Najmedializovanejšou popravou, za ktorou stáli piťovci na čele so svojím bosom, bola likvidácia šéfa konkurenčného bratislavského gangu Jána Takáča. Toho zavraždili v júli 2003, keď ho pred jeho domom rozstrieľali desiatimi ranami.

Vražda bosa: Jána Takáča zavraždili za bieleho dňa.
Zdroj: archív

Vražda bosa: Jána Takáča zavraždili za bieleho dňa. Foto: Archív

Ján Takáč: Bol zakladateľom mafianskej skupiny takačovci.
Zdroj: archív

Ján Takáč: Bol zakladateľom mafianskej skupiny takačovci. Foto: RTVS

Na vraždu vraj dal pokyn samotný Ondrejčák. Strelcom bol Ľuboš Zelman, ktorý sa k činu priznáva. Vodičom auta so strelcom bol Matej Šalaga a vodičom sprievodného auta Marek Orlík. Ten podľa našich informácií tiež začal „spievať“.

Marek Orlík: Niekdajší kandidát na poslanca bartislavskej mestskej časti Lamač sa dnes priznáva k účasti na vražde bosa Takáča.
Zdroj: tasr

Marek Orlík: Niekdajší kandidát na poslanca bartislavskej mestskej časti Lamač sa dnes priznáva k účasti na vražde bosa Takáča. Foto: Archív

Nevydarená streľba

Bos piťovcov už podľa informácií týždenníka PLUS 7 DNÍ čelí aj obvineniu z pokusu o vraždu Tibora Füleho. Ten je považovaný za šéfa južnej vetvy takáčovcov. Prípad sa odohral v novembri 2004, keď neznámy maskovaný strelec vypálil na Füleho terénne auto minimálne tri rany. Projektily postreleného podnikateľa zasiahli cez zatvorené pravé predné okno do hrude. Füle streľbu prežil. Podľa našich informácií opäť strieľal Ľuboš Zelman a z miesta ho odvážal Karol Pataši. Likvidáciu údajne nariadil obávaný Ondrejčák.

Tibor Füle: Skončil v nemocnici s troma strelami v tele no prežil.
Zdroj: archív

Tibor Füle: Skončil v nemocnici s troma strelami v tele no prežil. Je považovaný za bosa južnej vetvy takáčovcov. Foto: Archív

Objasnia vraždu Daniela Tupého?

Policajti vďaka prelomeniu mlčania členov gangu piťovcov aktuálne získavajú ďalšie vážne informácie. Tie sa vraj týkajú vraždy, ktorá roky traumatizuje celé Slovensko. Ide o bitku, po ktorej zostal na Tyršovom nábreží v Bratislave v kaluži krvi študent Daniel Tupý. Podľa niektorých informácií bol jeho katom člen Piťovho gangu Marián Grňa, prezývaný Grco.

Ten krátko nato spáchal samovraždu. No na svetlo sveta by mali v krátkom čase vyplávať ďalšie mená ľudí, ktorí v osudný deň na nábreží Dunaja boli. Či bude z vraždy v najbližšom čase niekto obvinený, však polícia zatiaľ tají. Aktuálne informácie z prostredia piťovcov by mali viesť aj k rozuzleniu vraždy Jozefa Surovčíka, ktorého ako nástupcu Jána Takáča popravili v Senci len pár mesiacov po Takáčovi.

Vražda Jozefa Surovčíka: Výpovede piťovcov by mohli viesť aj k objasneniu jeho popravy.
Zdroj: archív

Vražda Jozefa Surovčíka: Výpovede piťovcov by mohli viesť aj k objasneniu jeho popravy. Foto: ArchívDostihla ho spravodlivosť: Gangster obžalovaný z vraždy študenta Tupého skončí za mrežami!​

Daniel Tupý († 21)
Zdroj: archív

Daniel Tupý († 21) Foto: Archív

No aby toho nebolo málo, v niektorých výpovediach by sa malo objaviť aj meno zavraždeného advokáta Ernesta Valka. Dianie okolo prelomenia mlčania mužov z gangu piťovcov teda, zdá sa, ešte poriadne zamestná policajtov, prokurátorov, sudcov aj médiá.

Čítajte viac

Možno vás bude zaujímať