Tip na článok
Ján Kán (vľavo) po boku Mikuláša Černáka. Takto sa v roku 1997 šli spolu prihlásiť na políciu po tom, ako bolo po nich vyhlásené celoštátne pátranie.

Šokujúce VIDEO: Svedok prehovoril! Detaily o vraždách černákovho gangu

Svedok vo vraždách Černákovho gangu ukazuje prstom na ctihodného občana, podnikateľa Jána Kána.

Ctihodný občan Ján Kán sa v minulosti hrdil tým, že je jeden z najvyššie postavených členov vražedného gangu Mikuláša Černáka. No zatiaľ čo jeho bos si už 18 rokov odpykáva doživotný trest, Kán za žiadnu vraždu nestrávil vo väzení ani deň.

Aj po rokoch si užíva svoju bezúhonnosť, napriek tomu, že ho svedkovia priamo v policajných výpovediach označujú za vykonávateľa či účastníka viacerých mafiánskych popráv. Prsty mal mať aj v likvidácii bieleho koňa Tibora Kohuláka.

Zarážajúce na celom prípade je, že hoci Ján Kán bol v tejto kauze obvinený, prokurátorka Viera Sokírková ho zmietla zo stola za necelých 24 hodín, čo možno pokojne nazvať slovenským rekordom.

„Dôvodom rozhodnutia prokurátorky o zrušení obvinenia bol nedostatočne zistený skutkový stav veci, ktorý bol navyše nesprávne hodnotený," tvrdí hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Viac nielen o prípade vraždy Kohuláka, ale aj ďalšie detaily v prípade vraždy bratov Grolmusovcov sa dočítate v týždenníku PLUS 7 DNÍ v stredu.

VIDEO Plus 7 Dní