Ficova reč z terasy

Po nejakej tej dobe sa občanom opäť prihovoril Robert Fico. V bielej košeli z terasy straníckej centrály na Súmračnej ulici sa rozhodol cez sociálnu sieť podeliť sa s občanmi o svoj názor na výsostne aktuálnu vec. Nie, nie sú to sľubované obedy zadarmo pre všetkých žiakov základných škôl, ktoré napokon zadarmo vôbec nie sú. Fico sa obul do Najvyššieho súdu SR. Konkrétne do senátu, ktorý pred pár dňami potvrdil trest pre Milana Mazureka z Ľudovej strany Naše Slovensko za jeho extrémistické vyjadrenia na adresu Rómov v istom rádiu.

Závidí Kotlebovi

Predseda Smer-u verdikt súdu síce rešpektuje, označil ho však za mediálny, teda vyrieknutý pod tlakom istých médií a slniečkárov z tretieho sektora. Zároveň uviedol, že ,,môžeme len závidieť Mariánovi Kotlebovi ako mu hlupáci z médií naháňajú percentá.“ Obul sa aj do orgánov činných v trestnom konaní, ktoré podľa neho spolu so súdmi často rozhodujú pod tlakom novinárov a nie na základe dôkazov.

,,Po rozsudku Najvyššieho súdu SR nad Milanom Mazurekom budú preferencie pánovi Kotlebovi utešene rásť. Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ a ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu,“ vyhlásil expremiér a podotýkame, že vyštudovaný právnik Fico. Zároveň sa nechal počuť, že bude podporovať policajtov pri zásahoch v rómskych osadách ako tomu bolo aj v prípade Moldavy nad Bodvou.

Prečítajte si tiež: