“Ak si niekto objednal šetrenie NAKA, asi bol nahnevaný. Ale ak bol nahnevaný, mal si strčiť hlavu medzi dvere a poprosiť niekoho, aby mu buchol do tej hlavy. Aby sa zobudil,” odkazuje Soták dotyčnému.  Klub 500 je občianske združenie, ktorého členmi sú spoločnosti zamestnávajúce 500 a viac ľudí.

Keby vraj Soták vedel, o koho ide, okamžite by naňho podal trestné oznámenie za krivé obvinenie.  “Takže ak si ten, kto dal trestné oznámenie na Klub 500 myslí, že to ostane bez povšimnutia, tak sa sakramentsky mýli. On obvinil klub. To je krivé obvinenie klubu a to bolo zverejnené,” hovorí Soták. Je presvedčený, že raz identitu toho človeka zistia. 

“Ja verím, že tak ako všetko, aj tu sa ukáže o koho šlo. To neskončilo, to bude mať postup,” vyhlásil. 

Ako ďalej uviedol, polícii už odovzdali správu o činnosti Klubu 500, ktorú od nich žiadali. Odmietol však uviesť, čo v nej bolo. “Načo by vám to bolo? To zaujíma vyšetrovateľa. Bezpochyby sme ale nahnevaní, že nás niekto takto obvinil a nenecháme to tak. Nemôže niekto len tak prísť a napľuť na ľudí, ktorí tu dvadsať rokov bojujú za to, aby sa ľudia v tejto krajine mali lepšie. A ten niekto možno nerobí nič, možno sedí na balkóne, možno je nezamestnaný, možno je psychicky chorý, a my sme takto obvinení. Myslíte, že to necháme tak? Nie sme fackovací panáci!,” vyhlásil Soták.

Odporučil tiež dotyčnému, aby sa pozrel, koľko peňazí odvádzajú do štátneho rozpočtu. "Možno viete, možno nie, ľudia sú v tejto krajine rozdelení do dvoch skupín. V jednej skupine sú ľudia, ktorí robia v priemysle, službách, cestovnom ruchu, potravinárstve, stavebníctve, ktorí napĺňajú štátny rozpočet… Je ich asi jedna tretina obyvateľstva - 1 milión 900-tisíc. A oni musia vytvoriť hodnoty pre seba ale aj ďalšie dve tretiny obyvateľstva, ktorí sú napojení na výdavkovú časť štátneho rozpočtu – sú to deti, študenti, dôchodcovia, nezamestnaní, štátna a verejná správa... A toto si nikto neváži? Keď toto zastane a nebude mať kto platiť odvody, tak budú chýbať peniaze. A nebude ani na mzdy štátnych úradníkov, ani učiteľov, ani policajtov... Na armádu možno," analyzuje Soták.