Podľa našich zdrojov z prostredia prokuratúry je koniec roka v prípade Kováčika už jasný. Oficiálne to však ešte nikde nepotvrdil. Pred pár týždňami však ohlásil, že funkčné obdobie nedokončí.

Pod paľbou: Kováčikovo pôsobenie na Špeciálnej prokuratúre je v ostatnom čase veľmi kritizované.
Pod paľbou: Kováčikovo pôsobenie na Špeciálnej prokuratúre je v ostatnom čase veľmi kritizované.
Zdroj: Michal Svítok

Veci si neprideľuje

„Žiadne nové veci si neprideľujem. Mám v dozore 17 trestných vecí, v piatich je vznesené obvinenie. Predpoklad je, že to bude ukončené do konca tohto roka, resp. do polovice budúceho," povedal Kováčik ešte v júli. Podľa zdroja sa pripravuje na funkciu Krajského prokurátora v Trenčíne, odkiaľ aj pochádza.

Nahradí menovkyňu?

Tam šéfuje prokuratúre jeho menovkyňa Viera Kováčiková. „Neoficiálne sme sa dozvedeli, že do konca roka končí. Mohla by skôr, lebo je už v dôchodkovom veku, ale vraj sa dohodli, že to ešte chvíľu potiahne,“ hovorí zas náš zdroj z trenčianskej prokuratúry. S otázkami sme oslovili aj Kováčikov tlačový odbor, odpovede sme sa však nedočkali.

Prípad Bašternák:Aj za ten zlizol Kováčik kritiku. Prokuratúra sa mu začala venovať nie hneď  po podaní oznámenia finančnou správou, ale až po medializácii.
Prípad Bašternák:Aj za ten zlizol Kováčik kritiku. Prokuratúra sa mu začala venovať nie hneď po podaní oznámenia finančnou správou, ale až po medializácii.
Zdroj: Emil Vasko

Kto ho nahradí?

Boj o post Špeciálneho prokurátora asi nebude ľahký, keďže ide o veľmi dôležitú funkciu. V kuloároch sa už objavujú mená známych prokurátorov, ktorí by boli schopní viesť špeciálnu prokuratúru.

O kom sa uvažuje? A čo na tieto mená hovoria politici z parlamentných strán? Viac sa dočítate v najnovšom vydaní PLUS 7 DNÍ.