Tip na článok
MICHAL HVORECKÝ, spisovateľ

Spisovateľ Hvorecký: Mám dojem, že parlament je na drogách

Zákon, vďaka ktorému by zjavne opitého poslanca mohol predsedajúci vykázať z rokovacej sály a strhnúť mu za ten deň plat, zákonodarcovia za Smer odmietajú podporiť, pretože je vraj dehonestujúci. Súhlasíte s nimi?

Michal Hvorecký, spisovateľ

NIE No často mám dojem, že náš parlament je na drogách - tak vyšinuto sa správa, a inokedy zas na uspávacích tabletkách - tak zaspato pôsobí najmä opozícia.

Jozef Golonka, bývalý hokejista

? Určite je to dehonestujúce, ale poslanec sa má v parlamente správať tak, aby ho nemuseli kontrolovať. Každý je v prvom rade občanom tejto republiky, a keď má problémy s alkoholom, nesie za to aj postihy.

Emma Tekelyová, moderátorka a spisovateľka

NIE V každom inom povolaní hrozí za požitie alkoholu v práci výpoveď, iba v parmalente je práca jeden žúr. Omámenie alkoholom je zrejme tiež dôvod, prečo zo zasadnutí vychádzajú rozhodnutia, pri ktorých zostáva rozum stáť.

Miroslav Kusý, politológ

ÁNO Ako by potom pri jeho striktnom uplatňovaní vyzerali zákonodarcovia za Smer v očiach verejnosti?

Nikita Slovák, režisér

NIE Termín zjavne opitý poslanec sa pričinením expredsedu SNS zrelativizoval. Zjavne opitý poslanec je ten, ktorého nedokáže kolega podpísať. Mal by mať nárok na kávičku a pri žalúdočných problémoch aj na sódu bikarbónu.

Zuzana Wienk, pôsobí v mimovládnom sektore

NIE Zrejme na Vodnom vrchu celkom stratili kontakt s rozumom. Asi si myslia, že občanov upokojí, ak zákony, ktoré im zvyšujú dane a určujú povinnosti, môžu prijímať opití poslanci a ešte za to dostanú i zaplatené.

Katarína Zavacká, historička práva

? Dehonestujúce je už to, že poslanci v pracovnom čase pijú.

Daniel Brogyányi, fotograf a výtvarník

ÁNO Poslanec by mal byť len toľko opitý, aby to na ňom nebolo vidieť.

VIDEO Plus 7 Dní