Každý utorok majú dámy a dievčatá, ktoré cvičia na čerstvom vzduchu pred areálom squash centra v Bratislave, peknú „podívanú“. Minister hospodárstva ležérnym krokom vojde dovnútra a zaplatí hodinku squashu. „Chodím sem hrať už 15 rokov. Dokonca sme tu mali družstvo Drink-team a hrávali sme druhú slovenskú ligu. V mojich najlepších časoch som hral na úrovni stého hráča v slovenskom rebríčku,“ pochválil sa Richard Sulík.

Squashu zostáva verný. Ministra si nemožno nevšimnúť ani vtedy, keď makáte podľa pokynov športovej inštruktorky. Oko žien priťahuje známa tvár a občas aj tričko vo farbách SaS, ale hlavne čierna limuzína, ktorá prominentného hráča dovezie, počká hodinu a zas odvezie.

Minister veterán

Kondičku si Sulík rozhodne nevylepšuje chôdzou, pri preprave na miesto využíva radšej rýchlejší spôsob. Vládne auto. „Trénuje raz týždenne, na tréning chodí priamo z práce a potom má často ešte pracovné povinnosti,“ vysvetľuje jeho hovorkyňa Katarína Matejková, prečo sa taký veľký športovec dáva doviezť aj odviezť autom so šoférom. „Dodávam ešte, že minister to má po ceste domov z ministerstva.“

Predseda liberálov vo svoje schopnosti na kurte verí, zapojil sa napríklad do boja o titul veteránskeho šampióna v squashi v roku 2013. V Košiciach ho však už v prvom kole porazil Baldi Gregor, tamojšia legenda.

„Richard Sulík sa zúčastnil na viacerých turnajoch. Niektoré aj vyhral,“ vysvetľuje šéfovu vášeň hovorkyňa.

Na Krošláka zanevrel

Sulík dnes „hráva s kamošom z dávnych squashových čias“, no kedysi si rád zmeral sily s bývalým špičkovým tenistom Jánom Krošlákom. Istý čas bol Krošlák aj na kandidátke SaS, aktuálne je poslancom za OĽaNO.

„S Richardom Sulíkom som chodieval hrávať raz do týždňa na Pioniersku squash ja, kým som bol v SaS. Ja som bol z našej dvojice ten športovejší, namakanejší. On zas mal prevahu, čo sa lišiactva týka, uhlov, umiestňovania loptičiek,“ spomína si extenista Krošlák na staré dobré časy. „Dával ma dole cez ťahy, fintičky, boli sme vyrovnaní partneri. Ja som mal zas vyššiu výdrž a vedel som dať väčšiu bombu.“

FOTO v GALÉRII

Odkedy sa rozkmotrili v politike, zanechali aj spoločné športové aktivity. „Na odchod z SaS som mal dôvody, bližšie mi bolo OĽaNO. Odvtedy sme sa nevideli ani nepočuli. To je fakt,“ vraví Krošlák so zrnkom ľútosti v hlase.

Mohlo by vás zaujímať: