Porno ako hrozba

Mať tak problémy Martina Čepčeka! Povzdychne si iste nejeden občan po vypočutí najnovšieho nápadu tohto nezaradeného poslanca Národnej rady, predtým stranícky začleneného do klubu OĽaNO. Pri vykonávaní nevedno akej činnosti totiž prišiel na to, čo skutočne zmára Slovákov. Je to škodlivosť porna na ich organizmus. Konkrétne na mozgovú kôru, ktorá pri sledovaní programu pre dospelých údajne nesmierne trpí. Čepček preto úplne vážne a oficiálne navrhuje, aby mohli šteklivé filmy sledovať len plnoleté osoby. Ale nie iba tak, budú na to musieť mať žiadosť potvrdenú úradom.

Kurilovskej turbulencie

Rektorka Akadémie PZ Lucia Kurilovská prežíva vskutku turbulentné obdobie. Spôsobené to nie je len dianím v inštitúcii, ktorú vedie. Ako je známe, začiatkom marca tam došlo k postreleniu mladej kadetky a len pred pár dňami vysvitlo, že na akadémii prednáša pedagóg odsúdený v Českej republike. Z letargie sa aktuálne prebral Kurilovskej priamy nadriadený, teda dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec. Po vyše mesiaci a pol od nešťastnej streľby dospel k poznaniu, že pani rektorka nemá jeho dôveru. Preto by vraj bolo fajn ju z funkcie odvolať. Na druhej strane však nie je vylúčené, že pred Kurilovskou sa črtajú nové, politické obzory. Do svojich radov ju vraj lanári strana Hlas Petra Pellegriniho.

Nebezpečné obilie

Kto by to bol povedal, že aj z obilia sa môže stať na Slovensku politická téma. A stala sa. Dokonca veľmi vážna. Naša krajina sa totiž rozhodla dočasne pozastaviť dovoz tejto komodity aj ďalších vybraných produktov z Ukrajiny. Dôvodom je skutočnosť, že lacnému obiliu vypestovanému u našich východných susedov nedokážu slovenskí farmári konkurovať. Hrozia im tak existenčné problémy. Celý problém má však aj ďalší rozmer. Podľa odborníkov sa do našej krajiny dostalo aj kontaminované ukrajinské obilie, ktoré môže byť škodlivé pre ľudí aj pre hospodárske zvieratá. K podobnému kroku ako Slovensko už pristúpilo Poľsko a Maďarsko, čo kritizovala Európska komisia. Tá zdôraznila, že obchodná politika patrí do výlučnej právomoci Európskej únie, a preto sú podľa nej jednostranné opatrenia neprijateľné.

Drlička opäť na scéne

Skutočnou zákernosťou pre slovenského voliča je vraj nečakaná požiadavka, aby čo najrýchlejšie uviedol meno človeka, ktorý aktuálne stojí na čele ministerstva kultúry. Mnohých iste zarazí už len zistenie, že Slovensko má aj takýto rezort. Neznalosť faktu, že jeho šéfkou je viac ako tri roky nejaká Natália Milanová, tak už ani neprekvapí. Aktuálne sa však pani ministerke kultúry predsa len podarilo zviditeľniť. Do funkcie generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla sa totiž chystá k 1. máju vymenovať Mateja Drličku. Presne toho istého Mateja Drličku, ktorého pred pár mesiacmi z rovnakej pozície sama odvolala. Milanová svoje najnovšie rozhodnutie nijako nekomentovala. Drlička zostal zaskočený. A prekvapený.

S novým dizajnom

Vodiči, pozor! Prišla veľká chvíľa! Polícia začne pri svojej činnosti vo veľkom používať prvú várku služobných vozidiel s novým dizajnom. Je ich presne 37. Príslušníkom autá v sivom vyhotovení so žlto-modrým vizuálom odovzdal dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec. Vozidlá prerozdelia v rámci Bratislavy, Nitry a Trnavy. Rezort ich nakúpil dokopy 150 v celkovej sume vyše 3,4 milióna eur. Autá budú dodávať postupne. V tejto súvislosti je namieste upozornenie, aby sa vodiči nenechali pomýliť. Skutočne ide o služobné autá a treba k nim mať rovnaký rešpekt ako k tým s bielo-zeleným dizajnom.