Tip na článok
Zaskočený: Exminister si nespomína na žiadny konflikt s Konárikom. Ani z ďalekej minulosti, ani zo súčasnosti.

Staré hriechy, nové prieky: Ostré vybavovanie účtov medzi politikmi sa ukončením ich kariéry zďaleka nekončí

Bývalý poslanec Národnej rady SR a exminister sociálnych vecí a rodiny Ľudovít Kaník je persona non grata.

Galéria k článku (9 fotografií )
Golfový areál v Sliači: Ľudovít Kaník tam má vstup zakázaný.
Zaťatý Karol Konárik: Ruku podá aj nepriateľom, ale na Kaníka sa nedokáže ani pozrieť.
Zaťatý Karol Konárik: Ruku podá aj nepriateľom, ale na Kaníka sa nedokáže ani pozrieť.

Za nežiaducu osobu ho vyhlásil podnikateľ Karol Konárik, takisto bývalý poslanec. Kaníkovi zakázal vstup do golfového areálu rodiny Konárikovcov v Sliači. Prečo k vyhrotenej situácii došlo, nie je známe. Kaník to vraj netuší a Konárik sa na túto tému odmieta baviť.

Brat ostáva vítaný

„Povedal som, že ho tam nechcem vidieť,“ potvrdzuje podnikateľ Karol Konárik, že vydal príkaz, aby Ľudovíta Kaníka nevpustili do priestorov rezortu Tri duby Hron s 18-jamkovým golfovým ihriskom a klubovým domom. Kaník rezort Konárikovcov na Sliači občas navštevoval, obyčajne so svojím bratom Norbertom, ktorý sa golfu venuje intenzívnejšie. Konárik o tom zrejme nevedel, veď rodinný biznis už vedú jeho deti, on v ňom funguje hlavne ako investor a kontrolór peňažných tokov. Nedávno však Konárik Kaníka náhodou zazrel v priestoroch golfového areálu a tlak mu okamžite stúpol na rizikovú hranicu.

„Mám ľudí rád. Dokážem bez problémov podať ruku aj tým, ktorí mi robili zle. Veď čo už sa nahádam, načo sa budem zlostiť? Život je krátky na to, aby sme sa zožierali starými hriechmi. Ale Kaník?! To je niečo iné. Neprajem mu nič zlé, ale vo svojej blízkosti ho nestrpím. Proti jeho bratovi nič nemám, ten je u nás vítaný, za príbuzných ni­kto nemôže. Ale Ľudovít Kaník nech ma zďaleka obchádza.”

Odpustil aj donášanie ŠtB

Konárik si nevymýšľa, keď hovorí o sebe ako o zmierlivom človeku. V roku 2007 sa prevalilo, že za socializmu na neho donášal Štátnej bezpečnosti jeho kamarát spevák Róbert Kazík a Konárik sa na tomto odhalení iba smial. Neveril, že by sa mu Kazík snažil uškodiť. Tvrdil dokonca, že keby to hneď aj bola pravda, on by z toho vedu nerobil: „Ľudia si majú odpúšťať.“ Prečo má ku Kaníkovi úplne iný postoj, odmieta vysvetliť. „To nechcem rozoberať,“ zastavil Konárik naše ďalšie otázky.

V okruhu Konárikových známych sa pošuškáva, že jeho nevraživosť voči Kaníkovi mohli spôsobiť akési zákulisné aktivity okolo Kúpeľov Sliač. Kaník pôsobil v roku 1999 ako prezident Fondu národného majetku, zasiahol vtedy do privatizácie spomínaných kúpeľov. Karol Konárik si na kúpele robil chúťky, ale väčšinový podiel sa mu nikdy nepodarilo získať. Ale to sú už naozaj veľmi staré záležitosti. Či môžu byť dôvodom Konárikovho príkazu nevpustiť bývalého ministra do golfového areálu, sme sa snažili zistiť aj priamo od Kaníka. Odpovedal stroho: „Ja o ničom neviem a nespomínam si, že by sme s pánom Konárikom niekedy mali nejaký konflikt.“

VIDEO Plus 7 Dní