“Ako volili ľudia, tak dopadli voľby,” vyhlásil nový starosta Richard Bros pre PLUS 7 DNÍ. Reagoval tak na to, že jeho novými kolegami v zastupiteľstve budú aj dvaja manažéri z TMR, ktorí vlastnia lyžiarske stredisko Jasná, viaceré hotely a iné nehnuteľnosti. Konkrétne ide o Igora Rattaja a Andreja Devečku. Zástupcovia TMR obsadili dve miesta v päťčlennom obecnom zastupiteľstve.

"Ja som rád, že ma ľudia volili. Dostal som druhý najvyšší počet hlasov. Práve preto, aby sa ľudia nebáli, že im chceme obsadiť zastupiteľstvo, stiahli sme pred voľbami tretieho kandidáta,” povedal nám Igor Rattaj. 

Na snímke je výstavba novej kabínkovej lanovky v Jasnej.
Zdroj: MATEJ KALINA

Starosta Bros skonštatoval, že s Rattajom a Devečkom nemá v bežnom styku problémy. Volebný program mali veľmi podobný.

Ako sa veľkopodnikatelia, ktorí majú megainvestície v tejto lokalite, ale žijú inde, môžu stať poslancami obce? Nič zložité. Majú tam nahlásené pobyty.

Rattaj má v Demänovskej doline nahlásený trvalý pobyt v jednoduchom domčeku patriacom jeho kolegovi Tomášovi Kozáčikovi, mimochodom, tretiemu kandidátovi TMR do zastupiteľstva, ktorého ale nakoniec stiahli.

Na snímke sú nehnuteľnosti manažéra TMR Tomáša Kozáčika, v jednej z nich má pobyt nahlásený milionár Rattaj. Tvrdí, že tam bežne prespáva a trávi veľa času.
Zdroj: MATEJ KALINA

Andrej Devečka zas býva podľa oficiálnych údajov v hoteli, ktorý nepatrí k najlukratívnejším. 

V tomto hoteli v Demänovskej doline udáva oficiálnu adresu vysoký manažér TMR, Andrej Devečka.
Zdroj: MATEJ KALINA

Starosta Demänovskej doliny: Či v obci spávam, to je jedno

Demänovská dolina je špecifická tým, že ju riadia ľudia, ktorí nie sú “domáci”. Sám starosta Richard Bros, ktorému dala hlas vyše polovica zúčastnených voličov, síce obec riadi, má tam služobné bývanie, ale žije inde. Jeho manželku a dcéru vídať najmä v neďalekej obci Bobrovec, kde prevádzkujú vlastný penzión.
“Ja zo zákona nemôžem podnikať, podniká moja manželka,” vraví s tým, že to predsa nie je zakázané. V Demänovskej doline vraj pôsobí už dlhé roky. Pôsobí. Nežije.
Na otázku, kam chodí po skončení pracovného dňa spávať, starosta odpovedal vyhýbavo: “Celý deň som v Demänovskej doline, či tu spávam alebo nespávam, to si myslím, je už jedno.”

Mohlo by vás zaujímať: