Tip na článok
Jazda pod Čachtických hradom: Aj obcou Višňové prechádzala kolóna stoviek motorkárov.

Starú Turú na štyri dni obsadili motorkári. Zjazd Tanec slnka si užili nielen majitelia, ale aj fanúšikovia týchto tátošov!

Posledný júlový víkend sa okolie Dubníka pri Starej Turej zaplnilo revom a vôňou motoriek. Od štvrtka do nedele sa tu stretli nadšenci týchto mašín zo Slovenska i zo zahraničia na trinástom ročníku s názvom Tanec slnka. PLUS 7 DNÍ bol svedkom sobotňajšej neopakovateľnej atmosféry.

Areál vodnej priehrady Dubník obsadili stany motorkárov z najrôznejších kútov Slovenska, Česka ale i ďalších krajín - najvzdialenejší jazdec prišiel z Holandska. Viac ako štyri tisícky ľudí si vychutnávali rôzne súťaže a večerné koncerty, na ktorých im zahrali Gladiátor, Slobodná Európa, Smola a Hrušky či Paľo Drapák.

Na záver zaspieval Paľo Drapák zopár hitov skupiny Metalinda. Foto: Autorka

Ochotne ich predviedli

Cez deň potešili svojimi milovanými strojmi aj obyvateľov okolitých dedín. Počas horúcej soboty sme kolónu motorkárov sprevádzanú sanitkami zastihli pod Čachtickým hradom. Stovky zvedavcov si vychutnali "spanilú jazdu" mužov v koži. Motorkári "vypeckovali" svoje stoje, trúbili a mávali deťom i dôchodcom a postarali sa o príjemný zážitok aj pre tých, ktorí o jazde na týchto dvojkolesových tátošoch len snívajú. Desiatky motoriek potom zaparkovali pred mestskými supermarketmi v Starej Turej, kam si motorkári zašli pre zásoby potravín. "Koľko stojí taká vec?" zamýšľal sa párik dôchodcov pri jednom stroji. Jazdci ochotne odpovedali na zvedavé otázky a deťom i dospelým dopriali zopár dotykov či fotografií s ich miláčikmi. V sobotu o polnoci sme obdivovali niekoľkominútový ohňostroj a po ňom už tradičný "Nový kozomer a vtákomer."

Po tejto zaujímavej súťaži fyzických kvalít dobrovoľníčok a dobrovoľníkov sa postupne priestranstvo pred pódiom vyprázdňovalo. Na poslednom koncerte, ktorý odohral po polnoci Paľo Drapák so svojou kapelou, zostalo už len niekoľko desiatok ľudí. Na Rockotéke a disco party s DJ Tominom a Go-go tanečnicami sa však tancovalo do rána. Poslední vytrvalci odchádzali s východom slnka. Organizátori z Cruiser Moto Clubu Indians zvládli všetko na jednotku, a o rok nám na Dubníku zrejme opäť predvedú Tanec slnka v plnej paráde!

Vyhladli? Motorkári si prišli do obchodov nakúpiť zásoby jedla. Foto: Autorka

VIDEO Plus 7 Dní