Robert Fico, predseda strany Smer-SD

Smerácka dvojka na kandidátke, Robert Fico ešte pred sviatkami lásky zaprial "našej opozícii pokojné prežitie vianočných sviatkov", pričom zverejnil zostrih debaty opozičných lídrov pre SME, do videa bolo pridané ihličie a vianočné gule.

Na Štedrý deň si expremiér spomenul na vtákov. "Skúsme si v tento čas spomenúť aj na tých najmenších v okolí našich domovov a buďme k ním zodpovední. Pomáhať slabším je zodpovedné a robí nás to ľuďmi," prihovoril sa vo sviatočnom videu Fico, ktorý má podľa svojich slov už asi 30 rokov taký zvyk, že pre vtáčikov buď "podopĺňam krmítka alebo sám niečo na stromy zavesím", lebo "treba sa k ním postaviť zodpovedne a pomôcť im počas zimných mesiacov". Potom si vo videu odbehol z obrazu preč za priania, že by každý z nás mohol dačo urobiť pre naše prostredie.

Robert Fico na Vianoce zvykne kŕmiť vtáctvo.
Robert Fico na Vianoce zvykne kŕmiť vtáctvo.
Zdroj: Facebook

Fico už stihol aj zapriať svojim fanúšikom šťastný Nový rok, keď zverejnil foto z detstva s tým, že "zostanem hrdý na to, že som svoje detstvo prežil na dedine". Podľa jeho slov vo facebookovom statuse ho vraj spomienky - na skromných ľudí, ich malé radosti, úctu k starším, na ducha spolupatričnosti a solidarity, držia pri zemi aj dnes. "V politike, ktorá často vábi k predstave vlastnej výnimočnosti a neomylnosti, mi boli tieto spomienky vždy na osoh."

Robert Fico praje šťastný nový rok.
Robert Fico praje šťastný nový rok.
Zdroj: Facebook