Tip na článok
Slovenské osobnosti

Štát prispeje na dostavbu štadiónov: Kňažko by im doprial učiteľské platy

Prekvapuje vás, že ministerstvo školstva, ktoré nemalo na zvýšenie platov učiteľov, dá na výstavbu a obnovu futbalových štadiónov 45 miliónov eur?

Anton Srholec, rímskokatolícky kňaz

? Je jasné, že učitelia si zaslúžia spravodlivú mzdu. A nie je ani možné, aby sme všetko prejedli. Podporil by som obnovu štadióna, ktorý na seba najviac zarába.

Jozef Golonka, bývalý hokejista

NIE Týchto 45 miliónov eur nejde zo štátneho rozpočtu, ale z úspor jednotlivých rezortov a je to rozdelené na viac rokov. Toto rozhodnutie malo prísť už pred desiatimi rokmi. Inde vyhadzujeme väčšie peniaze. A čo je lepšie - investovať do športu alebo do protidrogových zariadení?

Emma Tekelyová, moderátorka a spisovateľka

NIE Sme na Slovensku a naša vláda nás ako vždy považuje za hlupákov. Naliať štátne peniaze do súkromných štadiónov, keď má národ existenčné problémy, je len šikovne vymyslená studnička, odkiaľ sa dajú bez obmedzenia a s tým najlepším úmyslom odčerpať milióny.

Andy Kraus, scénarista

NIE Aj šport je dôležitý, či nie? Ale najradšej by som bol, keby dali všetkým...

Miroslav Cipár, výtvarník

ÁNO Prekvapilo. Nezdá sa mi správne, že budovanie štadiónov sa robí ako kampaň - všetky naraz. Šport okrem veľkých štadiónov potrebuje verejne dostupné športoviská, malé ihriská, telocvične a, pravdaže, ich údržbu.

Milan Kňažko, herec

NIE Neprekvapuje. Tí, čo tak rozhodli, zrejme do školy veľmi nechodili. Doprial by som im učiteľské platy. Rozdiel by mohli venovať na futbal alebo na doplnenie vzdelania. V oboch prípadoch by to boli vyhodené peniaze.

Katarína Zavacká, historička práva

NIE Neprekvapuje. Neviem si predstaviť, ako by sa z plošne zvýšených platov učiteľov dalo poriadne uliať smerom k širokému zástupu kmotrov slovenského športu.

Ľudovít Sebelédi, predseda Nových školských odborov

NIE Neprekvapuje, skôr ma to utvrdzuje v tom, že na vzdelaní budúcej generácie im nezáleží.

VIDEO Plus 7 Dní