Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) už mohol za prvé tri mesiace vo funkcii naštartovať viaceré projekty, ktoré sú súčasťou programového vyhlásenia vlády v kapitole zdravotníctvo. A to aj napriek ťažkému obdobiu pandémie nového koronavírusu. V hodnotení prvých 100 dní na pozícii šéfa rezortu zdravotníctva to pre TASR uviedol Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP).

"Prvých 100 dní Mareka Krajčího vo funkcii ministra zdravotníctva hodnotíme z pohľadu ZAP za celkom zmätočné až rozpačité obdobie. Zatiaľ nevidíme jasne čitateľnú víziu a cieľ, do ktorého chce minister tento rezort doviezť,"povedala výkonná riaditeľka zväzu Zuzana Dolinková.

Len zbožné prianie

Poukázala tiež na to, že ZAP ponúkol ministrovi Krajčímu hneď po jeho nástupe do funkcie spoluprácu nielen v boji s pandémiou. Zväz verí, že tak, ako to šéf rezortu zdravotníctva opakovane deklaroval, začne čím skôr pracovať na tvorbe, realizácii a implementácii zásadnej reformy slovenského zdravotníctva, na ktorej systematických krokoch sa budú podieľať najskúsenejší odborníci.

Dolinková dodala, že cieľom všetkých zainteresovaných subjektov v zdravotníctve musí byť v prvom rade budovanie efektívnej, dostupnej a kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre všetkých pacientov. "Bez toho, aby sme nastavili financovanie nášho zdravotníctva na minimálne priemernú úroveň krajín Európskej únie, zostane každá reforma a plán len zbožným prianím bez jeho reálneho a citeľného prínosu pre pacientov a zdravotníkov," uzavrela.

FOTO ministra zdravotníctva Mareka Krajčího v GALÉRII