Do výziev sa zapájajú hlavne mladí ľudia, tínedžeri na sociálnej sieti Youdare, platformu vymyslel Filip Sulík, syn ministra hospodárstva, ktorý avizoval ambíciu konkurovať Tik Toku. Princíp je jednoduchý. Hocikto môže adresovať komukoľvek šialenú výzvu. Používatelia sa na ňu môžu poskladať, a ak chce vyzvaný človek dané peniaze získať, musí výzvu splniť. Samozrejme, podmienkou je natočenie na video a zdieľanie na sociálnej sieti. Okrem spomínaného jedenia výkalov vidíte ako si násťročný chlapec rozbíja počítačovú klávesnicu o hlavu a je tri tlačidlá, ďalší si do hrdla strieka dezodorant, vidíte šňupanie hypermangánu či prevliekanie prezervatívu cez nos.  

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dal platformu preveriť. “Ľudská dôstojnosť nám nemôže byť ľahostajná. Dnešného dňa som uložil riaditeľovi trestného odboru Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky zabezpečiť preverenie, či v súvislosti so sprostredkovaním a plnením bizarných až zvrátených výziev za odplatu na sociálnej platforme Youdare, najmä osobami mladšími ako 18 rokov, spôsobilých vážnym spôsobom ohroziť či poškodiť život, zdravie, morálnu výchovu, slobodu alebo ľudskú dôstojnosť, nedošlo alebo nedochádza k spáchaniu niektorého z trestných činov proti životu a zdraviu, proti mládeži, proti slobode a ľudskej dôstojnosti, či proti iným právam a slobodám,” uviedol generálny prokurátor na sociálnej sieti. 
 
Podľa Žilinku je nutné zdôrazniť, že dôstojnosť ľudskej osoby nie je základným právom ako takým, ale predstavuje skutočný základ základných práv. “Ľudská dôstojnosť sa musí bezvýhradne rešpektovať a to aj v prípade obmedzenia iného práva,” vyhlásil generálny prokurátor Žilinka.
 
Minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík sa v minulosti vyjadril, že je na svojho syna Filipa hrdý.
Filip Sulík na aktivitu Maroša Žilinku reagoval akoby mu bol záver šetrenia vopred jasný: "Vítame preverenie generálnym prokurátorom, ktoré konečne rozptýli obavy o bezpečnosť aplikácie."