Tip na článok
Ups! Tesne vedľa: Kotlebovci síce vystúpili na Kriváň, ale ten v Malej Fatra a nie vo Vysokých Tatrách, ktorý bol v pláne, ale veď nie sú geografi.

Stratení Kotlebovci, ukradnutá munícia aj pochybný časopis dotovaný štátom. Čo hýbalo Slovenskom minulý týždeň?

PLUS 7 DNÍ vyberá TOP udalosti uplynulého týždňa.

Galéria k článku (20 fotografií )
Šéfredaktorka ľudáckeho časopisu Eva Zelenayová.
Minister obrany Peter Gajdoš: V jeho rezorte sa "scvrkávajú" muničné sklady.
Ups! Tesne vedľa: Kotlebovci síce vystúpili na Kriváň, ale ten v Malej Fatra a nie vo Vysokých Tatrách, ktorý bol v pláne, ale veď nie sú geografi.

Energia „is ízy“

Bývalý minister Ľubomír Jahnátek, ktorý sa do myslí ľudí zapísal najmä videom, kde predvádzal, že angličtina je „ízy“, bude mať asi nový džob. Na Úrade pre reguláciu sieťových odvetví. Bývalého šéfa úradu Jozefa Holjenčíka potupne odvolali po probléme s utajovaným zvyšovaním cien. Jahnátek, ktorý začínal na ministerstve pôdohospodárstva a neskôr hospodárstva, je podľa vlády na túto úlohu vhodný. Azda mu to pôjde lepšie ako angličtina. Inak, potešili sa aj jeho rodáci v Komjaticiach. Možno im na novom pôsobisku znovu nájde zopár flekov.

Páni, chcelo by to zapracovať na výslovnosti: Fico svojou angličtinou valcuje internet, smutné je, že nie je sám

Miznúce náboje

Starostlivo strážené. Aj takto sarkasticky by sa dali označiť muničné sklady slovenskej armády. Vedenie ozbrojených síl priznalo, že počas hĺbkovej inventarizácie narazili na poriadny problém. Chýba 300-tisíc kusov munície. Ministerstvo obrany zatiaľ neprezradilo, o aké konkrétne strelivo ide. Podľa niektorých informácií by mohlo ísť o športové náboje. Ak by to tak bolo, mohli by sme si vydýchnuť, že sa nám tu nevyzbrojuje nejaká ďalšia armáda. Prípad vyšetruje aj Národná kriminálna agentúra.

Tajná foto Gajdoša v Dubaji: Dokazuje, kto bude jeho nástupca?

Ups! Tesne vedľa

„Šikovní“ chlapci od Kotlebu, ktorý ľudí presviedča, že jeho strana by bola schopná vládnuť, sa opäť predviedli. Vybrali sa totiž na Kriváň, lebo si vraj chceli uctiť štúrovcov. A vliekli so sebou aj vlajky strany. Nafotili sa… a miesto uznania zožali výsmech. Netrafili totiž ten správny Kriváň v Tatrách, ale vyliezli na Veľký Kriváň v Malej Fatre. Okrem gramatiky by sa asi Kotlebovi straníci mali doučovať geografiu.

Kotleba zavádzal v priamom prenose: Aká je pravda o ušetrených miliónoch na župe?

Na toto máme?

Na jednej strane chýbajú peniaze v školstve či zdravotníctve a na druhej strane štát státisícmi eur dotuje obskúrne ľudácke časopisy. Také, ktoré otvorene propagujú kotlebovcov či preberajú proruskú propagandu. Denník Sme upozornil napríklad na časopis Svedectvo, ktorého šéfredaktorkou je bývalá házetdéesáčka Eva Zelenayová. Tá vo voľbách kandidovala za Kotlebovu ĽSNS. Od roku 2013 dostal časopis od štátu 355-tisíc eur.

Prešibaní poslanci: Urýchlili hlasovanie, a šup na trojmesačné prázdniny!

Za korupciu môžu médiá

Premiér Fico sa kŕčovito drží tvrdenia, že korupcia na najvyšších miestach neexistuje. Najnovšie tvrdí, že za pocit, že na Slovensku je všadeprítomná korupcia, môžu médiá a opozícia. „Opozícia ma bez dôkazov z niečoho obviní, médiá to napíšu a takto vzniká to vnímanie korupcie,“ povedal slovenský premiér v TA3. A nezabudol zopakovať, že najhoršiu korupčnú kauzu s presahom do najvyššej politiky mala vraj Radičovej vláda.

Čo všetko už Fico nasľuboval? PLUS 7 DNÍ si posvietilo na výroky premiéra

VIDEO Plus 7 Dní