Minister financií Igor Matovič (OĽANO) má opäť v pätách ochranku. Presvedčili sme sa o tom dnes (8.10.) ráno v Trnave, keď expremiéra osobní strážcovia vyprevádzali z domu, kde býva a odfrčali spolu v štátnej limuzíne. Následne to potvrdil aj sám Matovič na tlačovke pred parlamentom, no podľa jeho slov o ňu nežiadal a bola mi predelená. Má sa čoho obávať?

EXKLUZÍVNE FOTO Matoviča ako ho jeho osobní strážcovia nakladajú do štátnej limuzíny v GALÉRII

Matovičovi vypršala koncom júla zvýšená ochrana. Ako bývalý premiér mal na ňu nárok ešte na 90 dní od skončenia pôsobenia na čele vlády. Následne mu ju ešte na jeden mesiac predĺžil minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Dôvod? Pretrvávajúce bezpečnostné riziká a možné ohrozenie života i zdravia. Začiatkom septembra potvrdilo ministerstvo vnútra pre TASR, že expremiérovi je poskytovaná ochrana, ktorá prináleží členovi vlády.

O poskytnutí dočasnej ochrany ministrov a ďalších osôb Úradom pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra SR môže na základe vyhodnotenia bezpečnostnej situácie rozhodnúť šéf rezortu vnútra.