Streľba za bieleho dňa

Verejnosť má ešte v živej pamäti nedávnu udalosť, ktorá sa odohrala v jednej z najrušnejších častí hlavného mesta. V piatok 31. mája popoludní, teda v čase, kedy Bratislavou prechádza najviac ľudí, došlo k streľbe na Obchodnej ulici.

Niekoľko príslušníkov polície tam týmto spôsobom spacifikovalo útočníka, ktorý okoloidúcich ohrozoval nožom. Napokon nezostal postrelený na zemi ležať iba nebezpečný muž, ale i 15-ročné dievča. Zasiahla ho policajná guľka. V nemocnici skončil s ťažkými poraneniami aj pracovník Finančnej správy SR. Toho dobodal útočník do hrude a do brucha. Podľa našich zistení sa však nešťastná udalosť vôbec nemusela skončiť tak tragicky.

Muža, ktorý s nožom ohrozoval okoloidúcich zastavila až policajná streľba.
Zdroj: TASR

Zlyhanie elitného policajta

Inšpekcia ministerstva vnútra totiž okrem postupu policajtov zasahujúcich na Obchodnej ulici preveruje aj správanie a konanie príslušníka z elitného Úradu pre ochranu ústavných činiteľov, ktorý proti nebezpečnému útočníkovi nezasiahol, aj keď podľa našich informácií mohol.

Ide o policajta, ktorý mal v ten deň službu na Úrade vlády SR. Práve v blízkosti jedného zo vstupov do tohto areálu malo dôjsť k napadnutiu colníka. Nožom na neho zaútočil páchateľ. Ten bol niekoľko minút pretým agresívny pred budovou neďalekého ministerstva financií.

Úrad inšpekčnej služby skúma aj záznamy z kamier umiestnených na budove Úradu vlády SR.
Zdroj: Archív

Práve odtiaľ za ním bežal aj colník. Útočníka chcel zastaviť. Pred vstupom do areálu Úradu vlády SR však došlo k fyzickému útoku. Incident mala zaznamenať bezpečnostná kamera, ktorá vraj zachytila aj to, že službukonajúci ochrankár nezasiahol, colníkovi nepomohol, hoc celú udalosť videl.

Odohrala sa totiž v blízkosti jeho stanovišťa. Keby sa ochrankár správal ako mu zákon a staré známe Pomáhať a chrániť! káže celá udalosť by sa zrejme nemusela skončiť tak tragicky. Všetko aktuálne prešetruje inšpekcia.

Mohlo by vás zaujímať:

Viac sa dočítate v najnovšom čísle Plus 7 dní >>