Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po stratenej stredoškoláčke. "Policajti piateho bratislavského okresu sa obracajú na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri hľadaní 18–ročnej Terézie MACALÍKOVEJ trvale bytom okres Topoľčany, ktorá bola naposledy videná priateľom na Osuského ulici v Bratislave dňa 28.01.2023," uviedla Silvia Šimková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave s tým, že dievča doposiaľ o sebe nepodalo žiadnu správu.

Terézia Macalíková (18) má modro-zelené oči, výrazné pehy na tvári a jemný predkus. Je vysoká približne 160 cm, má štíhlu postavu a dlhé ryšavé kučeravé vlasy. Naposledy mala oblečené čierne tepláky, čiernu mikinu bez kapucne a biele snehule s kožušinou.

Podľa informácii od jej priateľa, Terézia odišla od neho z domu po hádke okolo 19.30 hod. "Nekomunikovala asi pol hodiny a potom mi napísala s tým, že je na Starom moste. Ja som tam šiel a našiel som tam jej bundu aj telefón, ona tam však už nebola," uviedol Terezin frajer s tým, že dievča u neho bolo na návšteve. Je totižto stredoškoláčka, ktorá nežije v Bratislave, a tak sa stretávali cez víkend, píše denník Plus JEDEN DEŇ.

Terézia MACALÍKOVÁ je nezvestná
Zdroj: facebook/KatkaEmmaMacalikova

Svedkovia, ktorí sa na moste nachádzali približne v tom čase ako Terézia, potvrdili, že kabát zostal pohodený na moste už niekoľko minút predtým, ako na miesto dorazil jej priateľ. Jedna slečna podľa priateľa nahlásila, že keď s rodinou cez most prechádzala okolo ôsmej večer, tak si tam nezvestnú Teréziu všimla sedieť, píše Refresher.

Viac foto Terézie aj z pátrania v GALÉRII

Ozvať sa mala aj svedkyňa, ktorá cez Starý most prechádzala krátko po 20.00 h. „Uviedla, že ako prechádzala cez most, tak popri telefonovaní počula spod mosta plač,“ opísal Teréziin priateľ pre Refresher.

V nedeľu kvôli nezvestnej prehľadávali okolie Starého mesta a oba brehy Dunaja zo Záchranného systému Slovensko aj s kolegami z Bratislavskej kynologickej záchranárskej brigády a z Casavit Rescue Slovakia. "Využili sme pešie tímy a termovíznu techniku," uviedli na sociálnej sieti, no Teréziu sa im zatiaľ nájsť nepodarilo.

Ak máte nejaké informácie o nezvestnej Terézii, kontaktuje políciu na čísle 158.