Igor Matovič pre SME v roku 2011

„Začínal som byť z neho (z majetku, pozn. red.) chorý. Uvedomoval som si, koľko mám na účte, kvapkalo mi na karbid. Predsa nie je normálne, že sa o niečom bavím so ženičkou a počas toho mi behá hlavou myšlienka, koľko je na účte. Je normálne, aby som neustále sledoval, koľko mi pribúda? Pomaly som sa nemohol ani pozerať do zrkadla, sám sebe som vravel - pozor, si chorý, rob s tým niečo. Odkedy som to previedol na ženu a zrušil bezpodielové spoluvlastníctvo manželov, mám pokoj. Možno je to úchylné, ale som spokojný.“

Pavlína Matovičová pre Markízu 29. 2. 2020

„Zrušiť bezpodielové vlastníctvo manželov je bežná vec. Je to (kritika pozn. red.) také plápolanie do vetra.“ 

Igor Matovič v predvolebnej debate Denníka N

"V roku 2006 som prepísal môj majetok na moju manželku a de facto aj na moje deti. Vtedy bola len Rebeka, Klárka bola ešte v nebíčku. Spravil som to preto, lebo som chcel aj takýmto spôsobom ukázať, že chcem byť aj týmto spôsobom celý život mojej manželke verný."

Pavlína Matovičová pre Plus 7 dní

"Nehnuteľnosti boli už dávno pred vstupom manžela do politiky písané na mňa, pretože som naliehala na manžela, že chcem zrušiť bezpodielové manželstvo (BSM), pretože ako živnostník ručil všetkým majetkom a ja som chcela mať veeeľkú rodinu. Takže ja som chcela zrušiť BSM-ko a bolo to v čase, keď sa nám narodila naša prvorodená Rebeka, ktorá dnes má už 15 rokov."

Ako sa z triednej učiteľky siedmakov stala jedna z najbohatších žien Trnavy? Celý profil Pavlíny Matovičovej si prečítajte v najnovšom čísle týždenníka Plus 7 dní.

Ako sa zmenila manželka Igora Matoviča? FOTOGRAFIE si pozrite TU.