Tip na článok
Súd s Nishitom T.: Mal by dostať monitorovacie zariadenie

Nishit T., obžalovaný z vraždy futbalistu Branislava, sa domáha stíhania na slobode: Ako dopadol súd?

Slováka s indickým pôvodom súd prepustil z väzby, v ktorej sedí od vlaňajšieho októbra. Prokurátor sa však odvolal a tak Ind vo väzbe ostáva.

Galéria k článku (12 fotografií )
Nishit Timothy (38), obžalovaný z vraždy Braňa (†37) v centre hlavného mesta, sa postavil pred súd: Incident sa odohral 7. októbra na Hviezdoslavovom námestí.
Príslušníci Policajného zboru Slovenskej republiky vykonali na Hviezdoslavovom námestí rekonštrukciu vraždy futbalistu Branislava za účasti obvineného inda Nishita.
Na hlavnom pojednávaní na Okresnom súde Bratislava I bol prítomný obžalovaný Nishit, aj rodina nebohého Braňa.

Nishit T. je obžalovaný z vlaňajšej vraždy futbalistu Branislava. Vo väzbe je kvôli obávam z úteku. Podľa predsedu senátu je možné riziko minimalizovať monitorovacím zariadením, dohľadom probačného úradníka a odovzdaním pasu. "Väzba nie je trest, je to zaisťovací inštitút," vysvetlil predseda senátu verejnosti, medzi ktorou sú aj príbuzní Branislava. Ako dodal, súd bral do úvahy aj zverejnené video, na ktorom vidno, ako traja ľudia napádajú osobu v bielych nohaviciach. Tie mal oblečené Nishit T. v tú noc, keď sa skutok stal.

Sudca upozornil, že prepustenie z väzby neznamená, že by nemohol byť Nishit T. uznaný vinným v prípade dokázania viny. Rozhodnutie o prepustení padlo ešte 27. júla na neverejnom pojednávaní. 

VIDEO Plus 7 Dní