Nedokáže nepiť

V roku 2012 vyviazol s peňažným trestom štyristo eur a zákazom šoférovať osemnásť mesiacov. O dva roky neskôr spôsobil pod vplyvom alkoholu aj dopravnú nehodu a navyše surovo napadol vlastnú manželku. Za obidva činy ho súd potrestal pokutou tisíc osemsto eur a šoférovať mu zakázal až na päť rokov.

Za týchto okolností sa Rooseveltova nemocnica, v ktorej Rusko pracoval, rozhodla odsúdenca prepustiť. Útočisko našiel v Nemocnici s poliklinikou v Brezne, kde vykonáva lekársku prax doposiaľ. Dobré meno jej ale nerobí.

Vlani v lete napriek uvedenému zákazu si v opitosti zase sadol za volant. Prokurátor podal na neho obžalobu za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a tiež za prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia už pred niekoľkými mesiacmi.

Čítajte viac

Skúša sudcovu trpezlivosť

Pojednávanie s lekárom Ruskom sa doposiaľ ani nezačalo, lebo dotyčný sa súdu všemožne vyhýba. V januári tvrdil, že je chorý a liečiť sa bude aspoň tri- štyri týždne.

Dnes namiesto na súd šiel do práce, akoby sa nechumelilo. Súdne predvolanie si jednoducho neprevzal.

Sudca Okresného súdu v Banskej Bystrici Peter Philadelphy problémy tohto typu predpokladal a o doručenie predvolania Ruskovi do rúk požiadal políciu.

Policajti nielenže nesplnili doslova primitívnu úlohu, veď bydlisko sudcu je dobre známe a rovnako aj jeho pracovisko, ale zabudli sudcu vôbec informovať, čo vlastne v tejto záležitosti vykonali. Sudca Philadelphy dnes oznámil, že dá príkaz na predvedenie lekára Ruska na aprílové pojednávanie policajnou eskortou a ak sa jeho účasť na súde nepodarí zabezpečiť ani týmto spôsobom, vydá na Zdenka Ruska zatykač.

Bude vás zaujímať