Tip na článok
Nehoda a jej následky

Sudcov očistec: Po tom, čo nafúkal, sa vzdal všetkých funkcií

Krajský súd v Banskej Bystrici hľadá nového predsedu súdnej rady

Galéria k článku (3 fotografie )
Nehoda sudcu s vozíkom
Nehoda sudcu s vozíkom
Nehoda sudcu s vozíkom

Jedna celá dve stotiny promile zbytkového alkoholu namerali policajti sudcovi Jozefovi Miklušovi pred deviatou hodinou ránou, keď sa mu od Mercedesu za jazdy odpojila vlečka s drevom a záhradným náradím. Vlečka vletela do aut stojacich na parkovisku pred bytovkou v Banskej Bystrici a spôsobila škodu tisíc tristo eur.

Sudca sa k problému postavil čelom, nevyhováral sa, slušne priznal svoju chybu. “Večer pred tým sme mali posedenie, čosi som popil. Ráno som ešte nemal sadnúť za volant, ale sadol som a nafúkal,” povedal sudca pre Plus 7 dní ešte v deň nehody.

Hneď nasledujúci pracovný deň Mikluš informoval o svojej patálii predsedu súdu a zároveň sa vzdal funkcie predsedu súdnej rady, aj funkcie predsedu trestnoprávneho kolégia.

Nehoda sudcu s vozíkom
Nehoda sudcu s vozíkom
archív

Vyšetrovanie nehody polícia ešte neukončila, predmetom dokazovania bude dôvod odpojenia vlečky, aj to, nakoľko bolo meranie alkoholu v dychu presné. Ak sa podarí spochybniť aspoň dve stotiny promile, bude prípad posudzovovaný iba ako priestupok.

Mikluš patrí k dlhoročným trestným sudcom. Súdil napríklad trojicu mladíkov z Valaskej, ktorí zavraždili dvoch svojich rovesníkov. Momentálne má na stole známu kauzu Slanské lesy, v ktorej rozhoduje o podvodnom získaní šesťtísic päťsto hektárov lesov patriacich štátu.

VIDEO Plus 7 Dní