Sudkyňa Jankovská chcela "namočiť veľké ryby", zdá sa, že to prokurátorka nepochopiteľne zmarila. Pomôcť nám môže už len poriadna reforma prokuratúry a výmena najvyšších predstaviteľov je len prvý krok.

Očista polície, justície a aj prokuratúry bola pre stranu Strana Sloboda a Solidarita jednou z priorít počas uplynulých rokov. Informácie, ktoré médiá postupne od vraždy novinára zverejňujú, sú stále šokujúce. Rovnako nás šokoval aj najnovší vývoj, kedy prokurátorka mala podľa medializovaných informácií zastaviť výpoveď Jankovskej, ktorou by mohla ex-sudkyňa "namočiť veľké ryby".

Poslanec NR SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik zdôrazňuje: "Zmena podmienok voľby a odvolateľnosť generálneho a špeciálneho prokurátora je pre SaS len prvým krokom k zásadnej zmene prokuratúry. Chceme navždy zmeniť doterajšie nastavenie prokuratúry ako právnej ochranky mocných. Budeme sa zo všetkých síl usilovať, aby sa skončilo nepochopenie toho, aký mala a má súčasná právna úprava prokuratúry vplyv na systémové porušovanie práva a na spravodlivú spoločnosť."

Dodáva, že práve v zlomových situáciách, ako je táto, sa prokuratúra systematicky stavia na stranu doterajšieho "systému". Systému, v ktorom majú vždy neoprávnenú výhodu tí, ktorí bránia Slovensku v rozvoji demokracie a právneho štátu. To je hlavný dôvod, prečo Sloboda a Solidarita ako súčasť novej protikorupčnej koalície chce presadiť riadne fungovanie prokuratúry. Iba tak môžeme Slovensko nasmerovať medzi krajiny s fungujúcou spravodlivosťou pre každého.

FOTO zo zadržania sudcov nájdete v GALÉRII >>