Ako TASR informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, sudca začne s neverejným výsluchom a rozhodovaním o väzbe od 10.00 h.

Podľa rozpisu služieb ŠTS bude rozhodovať sudca Rastislav Stieranka. Bude rozhodovať o návrhu väzobne stíhať bývalého štátneho tajomníka Ministerstva financií SR Radka K., bývalého viceprezidenta Finančnej správy (FS) Daniela Č., bývalú riaditeľku odboru právnej pomoci FS Denisu Ž. a exriaditeľku odboru verejného obstarávania FS Kornéliu Č. Prokurátor ÚŠP pre nich navrhuje najprísnejšiu kolúznu väzbu.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil v rámci akcie Mýtnik III dovedna osem osôb z korupčnej trestnej činnosti. Ide o výlučne korupčnú trestnú činnosť, ktorá má základ v štyroch rôznych skutkoch. Dvom osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin podplácania a ďalším šiestim osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin prijímania úplatku. V rámci akcie, ktorú vykonali príslušníci NAKA za súčinnosti sekcie inšpekcie a vnútornej kontroly Finančného riaditeľstva SR, boli zadržané celkovo štyri osoby. Pobyt jednej obvinenej osoby aktuálne nie je známy.

Medzi obvinenými je aj bývalá šéfka FS Lenka W., ktorá sa k skutku priznala. Lenku W. prepustili v stredu (4. 8.) z cely policajného zaistenia. Obvinení sú tiež podnikateľ Miroslav V. a aj bývalý šéf FS František I.