Sulík nepodporí daňový bonus na dieťa je nové Sulík nenakúpil testy… Novým jablkom sváru medzi Sulíkom a Matovičom je totiž práve daňový bonus na dieťa.

Piecka chladne

Pred vyše rokom, keď sa premiérovanie Igora Matoviča (OĽANO) nezadržateľne chýlilo ku koncu, s ním Richrad Sulík (SaS) chcel urovnať vzťahy. Niežeby mu kúpil covid testy, ktoré mu tak vtedajší premiér vyčítal, ale pozval ho na pizzu. „Chcem Igora Matoviča pozvať na obed alebo večeru, niečo dobré mu uvarím. Mám výbornú pizza piecku, to bude skvelé,“ dušoval sa Sulík. Pizza piecka pošramotené egá dokopy nedala a vychladla presne tak, ako ich vzťah. Po vyše roku sú opäť na nože a škrie to v celej koalícii.

„Kto túto hlúposť podporí?

Kým rodiny zaťažené zdražovaním bezradne čakajú, čo pre nich vláda konečne vymyslí, aby im pomohla, oni sa nie a nie dohodnúť a z ich statusov sa, žiaľ, nenajedia...

Ide o inflačný balík na pomoc rodinám. SaS sa nepáčia zdroje príjmov na balíček z dodatočného zdaňovania, či od obcí. Keď povie Matovič Sulíkovi, že chce zvyšovať dane, je to akoby mu ukázal červeného súkno. Obaja si namiesto konštruktívnej internej debaty vymieňajú odkazy na sociálnych sieťach. Sulíkovci už avizovali, že nezdvihnú ruku za daňový bonus na deti, no nebudú ho vraj ani vetovať.

„Toto je teda sociálna politika v podaní Igora Matoviča. Chudobným vezmeme 88 € ešte aj z toho mála, čo majú a bohatým pridáme 218 €. Chcem vidieť, kto túto hlúposť podporí. SaS to rozhodne nebude,“ myslí si Sulík. „Pokojne píšte, že sa hádame a doťahujeme, pravda je taká, že ide o vaše peniaze a mne to nie je jedno,“ dodal na Facebooku. Statusom sa k nemu pridali aj mládežnícka organizácia SaS.

„Matovičovina“

„Bohatým dať, chudobným vziať,“ upravili Mladí SaSkári heslo ľudového hrdinu Jánošíka, aby podľa nich sedelo na to, čo pripravil Matovič, aj vizuálne. K Matovičovej fotke pridali vrkoče, aké nosil Jánošík. Presne tak, by sa totiž podľa nich dala nazvať „ďalšia super zázračná reforma z dielne ministra boja proti Sulíkovi“.

„Daňový bonus na dieťa, ktorý má podľa chválospevov Igora Matoviča okrem pomoci rodinám okrem iného aj ukončiť vojnu na Ukrajine, vyriešiť hladomor v Afrike a zastaviť globálne otepľovanie, je totiž tak anti-sociálny, ako len môže byť,“ pustili sa o Matoviča po vzore šéfa strany Mladí SaSkári.

„Do detailov to prepočítal náš "preceda" Richard Sulík, my si dovolíme len krátky výcuc (lebo šak je skúškové):

ad 1) Tým, ktorí sú už teraz na prahu alebo dokonca za prahom reálnej chudoby návrh Igora Matoviča mesačne zoberie desiatky eur na prídavkoch na deti. Naopak, tým, ktorí majú nadštandardné príjmy, návrh Igora Matoviča pridá. Minister boja proti Sulíkovi sa síce chváli, aké majú na rezorte kalkulačky a ako je reforma prepočítaná, lenže ona vám je tá kalkulačka na prd keď vám do nej čísla nahadzuje Mačiak

ad 2) Minister boja proti Sulíkovi chce na tento svoj nápad zobrať peniaze od samospráv. Tých samospráv, ktoré majú už teraz napnuté rozpočty viac, než dosť. Navyše k tomu pripočítajme mimoriadne náklady kvôli energetickej a inflačnej kríze. Igorovi sa ale zdá, že to nestačí, pridá mestám za úlohu zaplatiť stovky miliónov eur len aby sa mohol hrať na chrumkavého. Nice

Aj keď asi netreba, aj tak radi pripomenieme, že strana SaS túto ďalšiu skvelú matovičovinu samozrejme nepodporí,“ zhrnuli vo svojom statuse Mladí SaSkári, vizuálne si to môžete pozrieť v GALÉRII.

„Rébus vyriešený“

Na Facebooku sa dnes ozval aj prepieraný Matovič s tým, že je „rébus vyriešený“. „Práve som sa z … dozvedel, že ak zvýšime pomoc rodinám o 1,3 miliardy eur ročne, tak im vlastne ublížime. Tvrdia, že pomoc rodinám je inflačná, zvýši ceny a tak rodinám vlastne ublížime,“ začal minister financií a pokračoval vysvetlením sebe vlastným.

„Hmm, tak touto “logikou”, by sme urobili zrejme najlepšie, aby sme rodinám nič nedávali… a práve naopak… asi by sme im mali zobrať, aby advokáti bohatých boli spokojní.“

FOTO Matovičovej karikatúry od Mladých SaSkárov v GALÉRII

„Trápkovia. Rodina pre nich nie je hodnotou, deti sú len na príťaž… a solidarita je nechať núdzneho v štichu… veď je slobodný, sám sa rozhodol! Nechutné. Asociálne. S EQ=0,“ dodal Matovič a pridal hashtagy rodiny vyhrajú a dobre bude. Tak už len čakať, kedy…