"Rodičom zhorel dom. V tomto dome som aj ja s bratom žil skoro 5 rokov. Založili sme tu skupinu Čendeš a skúšali so skupinou Slovak Tango. Nahrali sme tu naše prvé nahrávky a stretávali sa s kamarátmi a hudobníkmi zo širokého okolia. Dnes je to už minulosť. Z domu nezostalo prakticky nič. Prístavba a strecha boli čisto nové. Spolu s domom zhorela aj všetka otcova stavebná technika a po uhasení sa vytopil a znehodnotil zvyšok domu, spotrebičov a iných vecí. Ak môžte, prosím, zdieľajte. Ďakujeme za akúkoľvek pomoc,"píše na svojej facebookovskej stránke René Bošeľa.

 

Chcel vyhrať Superstar, aby prispel na dom

Bošeľa sa zúčastnil speváckej súťaže Superstar v roku 2009, dostal sa až do druhého semifinálového kola, teda medzi 24 najlepších. Vtedy osemnásťročný René  túžil po výhre aj preto, aby mohol prispieť rodičom na dom, ktorý prestavovali. Medzi jeho spevácke idoly patril Marilyn Manson. Bošeľa pôsobil napríklad v hudobnej skupine Slovak Tango, teraz vystupuje v zoskupení Čendeš ako violista, spevák, gitarista a aranžér. Čendeš interpretuje rusínsky folkór v spojení s klasickou a populárnou hudbou, aj s jazzovými prvkami.

Ostalo len splácať úver

Čerstvo zrekonštruovanú strechu a podkrovie na  dome Bošeľových rodičov v Môlči zachvátil požiar v januári tohto roku. Šíriť sa začal v noci, zrejme od komína. Pani domu sa zobudila na štipľavý dym. Na pomoc privolala hasičov. Otec rodiny pracuje ako živnostník, za prácou chodieva na týždňovky do zahraničia.

Na strechu si rodina musela zobrať úver, ktorý bude splácať dlhé roky, aj keď dom je už neobývateľný. Bošeľovci sa dostali do existenčnej núdze.