Selfiečka

Skutočnosť, že si ho okoloidúci všímajú viac ako v minulosti už stihol zaregistrovať aj samotný Peter Konečný, ktorý sa aktuálne hrdí titulom Prvý frajer. ,,V Bratislave to cítim menej, na vidieku viac. Samozrejme, najviac to cítim, keď sme niekde spolu so Zuzkou a najmä keď sme na spoločenských podujatiach. Vtedy si ma s ňou spoja a častokrát, keď sa k nej nevedia dostať, sa snažia spraviť si selfie aspoň so mnou. Je to milé,“ prezrádza.

Prvý pán

Čo sa týka úlohy ,,prvého pána“ priznáva, že na čosi také sa pripraviť asi nedá. ,,Zatiaľ vôbec netuším, čo prináša. Mám síce nejaké predstavy, ktoré môžu byť veľmi romantické, ale som pripravený Zuzanu sprevádzať nech bude v akejkoľvek úlohe,“ hovorí Peter Konečný. Dúfa pritom, že v tejto súvislosti prejde aj protokolárnym zaškolením.

,,Som muzikant, fotograf… Bez prípravy by bolo faux pas asi isté,“priznáva s úsmevom. Peter Konečný plánuje svoje postavenie prvého pána aktívne využiť, napríklad na pomoc tým, ktorí to potrebujú. ,,Určite to nenechám len tak, aby sa z toho nevyťažilo niečo dobré možno v rámci charity,“spresňuje.

Bude svadba?

Ako sa so Zuzanou Čaputovou vôbec zoznámil? ,,Pri fotografovaní. Oslovil som ju na portrét. Je krásna žena, ktorú som registroval a vyrastali sme v susedných uliciach, čiže som si ju nemohol nevšimnúť. Fotenie krásnej ženy je pre fotografa až takým fetišom. Zuzka však bola počas fotenia vydatá, takže som ju nijako neatakoval. Naše písanie si prišlo až neskôr, ked’ bolo jasné, že jej vzťah sa ocitol v štádiu, ktoré nebude mať pokračovanie,“hovorí Peter Konečný, ktorý sa pri otázke, či bude svadba v paláci len potmehúdsky pousmeje. ,,To sú zatiaľ len úvahy médií, so Zuzanou na to reč ešte ani neprišla.“

Aj o tom, aký vzťah má Peter Konečný s exmanželom Zuzany Čaputovej sa dočítate v PLUS 7 DNÍ >>