Päťdesiatsedemročná supermodelka sa pred rokmi vyparila z verejného života. Utápala sa v depresiách kvôli nepodarenému kozmetickému zákroku, pri ktorom namiesto odbúrania tukových buniek v tvári došlo po procedúre k ich množeniu. Linda vlani zo svojho úkrytu vystúpila a povedala, aká je pravda - že sa cíti byť natrvalo zdeformovaná.

Napriek zdeformovanej tvári sa však teraz dala nahovoriť na fotenie pre britský módny časopis Vogue. Fotky, ktoré má možnosť verejnosť vidieť, však vôbec nie sú odrazom reality. Na všetkých fotografiách v časopise je vidieť len prednú časť jej tváre, krk, uši a vlasy sú zakryté.

Modelke museli okrem líčenia stiahnuť tvár, čeľusť a krk lepiacimi páskami a gumičkami. Týmto neštandardným úkonom jej tak aspoň na chvíľu odstránili problémy spôsobené nevydareným zákrokom. "Toto nie je moja čeľusť a krk v skutočnom živote - no nemôžem chodiť všade s páskou a gumičkami," priznala supermodelka, ktorá zároveň dodala, že sa snaží mať sa rada taká, aká je, no v prípade fotenia je to niečo iné a retuš jej vôbec neprekáža. "Pozrite, pri fotografiách si vždy myslím, že sme tu na to, aby sme vytvárali fantázie. Vytvárame sny. Myslím, že je to dovolené. Všetky moje nedostatky sú v týchto snímkach odstránené, takže môžem robiť to, čo milujem," cituje modelku BBC.

Je to takmer rok, čo kanadská supermodelka, jedna z najznámejších tvárí prehliadkových mól a obálok časopisov v 90. rokoch a v roku 2000, povedala, že zmizla z verejného života, pretože ju "brutálne znetvoril" nechirurgický zákrok na odstránenie tuku.

Povedala, že zákrok CoolSculpting - obchodný názov pre kryolipolýzu, pri ktorej sa na redukciu tukových zásob používajú nízke teploty - sa zvrtol, keď sa v dôsledku zriedkavého vedľajšieho účinku tukové bunky rozmnožili namiesto toho, aby sa zredukovali. "Keby som vedela, že medzi vedľajšie účinky môže patriť strata živobytia a že skončím v takej depresii, že sa budem nenávidieť... Neriskovala by som to," povedala pre britský Vogue.

Fotky z titulky aj tie reálne nájdete v GALÉRII

Priznala, že k zákroku ju prilákala reklama a jej vlastná márnivosť. "Tie reklamy na CoolSculpting bežali neustále, stále dokola, a pýtali sa: 'Páči sa vám, čo vidíte v zrkadle? Prihovárali sa ku mne," spomína si na dôvod, ktorý ju presvedčil, aby procedúru podstúpila.

Linda zažalovala spoločnosť Zeltiq Aesthetics, ktorá stojí za ošetrením. V júli uviedla, že súdny spor bol urovnaný.
"Sme radi, že sme túto záležitosť s pani Evangelistou vyriešili. Naďalej sa zameriavame na posilnenie dôvery poskytovaním bezpečných a spoľahlivých estetických produktov a služieb, ktoré sú podložené vedeckými poznatkami. CoolSculpting je neinvazívne ošetrenie viditeľných tukových výbežkov v deviatich oblastiach tela, ktoré schválila FDA," uviedla pre Vogue spoločnosť Zeltiq.