Bývalý šéf kriminálky z Galanty Jozef Molnár starší sa poznal s bossom zločineckej skupiny Lajosom Sátorom osobne. Priznal to aj pred senátom Špecializovaného trestného súdu,pred ktorým v prípade obžalovaného Lehela Horvátha vypovedal. Obžalovaný Horváth ho nazval klamárom a hadom. Podobné slová zvolil aj pri jeho synovi Jozefovi Monárovi mladšom.

„Lehela Horvátha poznám asi od roku 2005. Ku skutku vraždy Ľudovíta (Lajosa) Sátora mám len, také poznatky, že sa chcel isť udať na políciu,“ začal svoju výpoveď Jozef Molnár mladší.

„Neviem, že kedy to bolo presne a ani kedy som ho ja osobne videl naposledy. Môj otec a ja sme mali informáciu, že Sátor mal byť naposledy u Lehela Horvátha. Spolu so Zsoltom Nagyom sme ho tam išli hľadať. Viem toľko povedať, že obžalovaný Lehel Horváth bol nervozný. Lajosa Sátora sme tam nenašli. V snehu som videl len stopy bágra. Ostatné som sa dozvedel z médií a z parametru.sk,“ pokračoval ďalej  vo svojej výpovedi Molnár mladší.

Podľa svedka mal byť areál okolo pozemku Lehela Horvátha ohradený a boli na ňom nainštalované bezpečnostné kamery. Svedok Molnár mladší ďalej uviedol, že obžalovaný Lehel Horváth im mal povedať, že bezpečnostné kamery boli nefunkčné respektíve, že boli vypnuté.

„To, že sa chcel Lajos Sátor prihlásiť na polícii viem od svojho otca. Chcel sa udať z dôvodu, že sa bál o svoj život. Bál sa, že ho niekto z jeho vlastných ľudí chcel zavraždiť. Neviem, že či došlo k stretnutiu polície so Sátorom (Poznámka redakcie: So šéfom dunajskostredského gangu sa stretol nebohý Milan Lučanský v roku 2010. Streli sa v Maďarsku.),“ uviedol ďalej syn bývalého šéfa kriminálky z Galanty.

Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku sa v pondelok 22. februára 2021 začalo hlavné pojednávanie s Lehelom H. označovaným za hrobára zločineckej skupiny dunajskostredského gangu sátorovcov. Obvinený je zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny, krádeže 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede, jednej vraždy a štyroch úkladných vrážd. Medzi zavraždenými je aj bos skupiny sátorovcov Ľudovít Sátor, ku ktorej sa Lehel H. v roku
Zdroj: Martin Baumann

V minulosti sa objavili prípady, kedy zločinci mali k dispozícii falošné preukazy Slovenskej informačnej služby. Jedným z držiteľov mal byť šéf skupiny sýkorovcov Robert Lališ známi aj pod prezývkou Kýbel. Ďalší držitelia falošných preukazov SIS boli aj členovia skupiny sátorovcov. Konkrétne malo ísť o Zsolta Nagya alias Csontiho a šéfa zločineckej skupiny z Dunajskej Stredy Ľudovíta Sátora.

„Služobný preukaz SIS som ja osobne u Lajosa Sátora nikdy nevidel. To, že ho mal, som vedel od samotného Sátoru,“ ukončil svoju výpoveď Jozef Molnár.

Viac FOTO z pojednávania v GALÉRII

Lehel Horváth je obžalovaný z piatich vrážd, zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny sátorovcov a krádeže 45 miliónov slovenských korún z bezpečnostnej schránky z banky v Dunajskej Strede.  Medzi zavraždenými je šéf skupiny sátorovcov Lajos Sátor, k vražde ktorého sa Lehel Horváth v roku 2010 priznal.