Dvojicu mladíkov Bálinta V. (24) a Andrása S. (21) zastavili muži zákona našich južných susedov pri prekračovaní hraníc. Podľa maďarskej polície našli v aute neznámu sušenú rastlinu, ktorú zaistili. Oboch mladíkov predviedli na policajné riaditeľstvo v Győri, kde ich vypočuli a potom pustili domov.

Plechovka s rastlinou: Maďarská polícia zverejnila, že v aute našli podozrivú látku, ktorá putovala na expertízu.
Zdroj: Polícia Maďarsko

Fotografiu fialového Range Roveru zverejnila maďarská polícia spolu so záberom poloprázdnej plechovky so zelenou rastlinou. Na aute rovnakej značky a farby pritom jazdí syn oligarchu a honorárneho konzula Ománu Oszkára Világiho, Bálint. Na južnom Slovensku sa preto o ničom inom dnes nehovorí. Sociálne siete a niektoré médiá sú dokonca plné informácií o tom, ako mali mladíci prevážať tri kilá marihuany.

Neobvinili ich

Oslovili sme šéfa Slovanftu Oszkára Világiho a ten potvrdil, že jeden z mladíkov v kontrolovanom aute bol jeho syn: „Šiel cez hranice s kamarátom. U kamaráta našli jednu cigaretu, čo mal v taške. Syn šoféroval auto, ktoré je odfotené a teraz to koluje."

Világi pripomína, že jeho syna z ničoho ani len neobvinili. 

Oszkár Világi: Poprel, že by jeho syn čelil obvineniu a prevážal drogy.
Zdroj: Michal Smrčok

Otec druhého mladíka, tiež podnikateľ z juhu Slovenska, hovorí, že žiadne drogy jeho syn nemal:  "Obaja chlapci sú  športovci, ktorí nefajčia ani len obyčajné cigarety. Predtým na tomto hraničnom priechode zachytili nejaké drogy a podľa mňa si mysleli, že mladí chlapci v takom aute budú niečo prevážať. Policajná akcia bola slepá ulička. Informácie o troch kilách drogy, ktoré obleteli Slovensko, ho šokovali: „To by ich určite domov len tak nepustili.  Podľa mňa ide o snahu očierniť Oskara Világiho."