Potvrdil to videozáznam z jednej z priemyselných kamier na Vajnorskej ulici, ktorá tragickú nehodu zachytila. Na zázname je jasne vidieť, ako chodec vstupuje do vozovky normálnym krokom, nepotáca sa a kráča smerom na druhú stranu ulice.

Foto: Tony Štefunko

Polícia vykonala aj rekonštrukciu autonehody.Foto: Tony Štefunko

Video na usb nosiči prišlo do viacerých redakcií vrátane redakcie PLUS 7 DNÍ anonymne poštou so sprievodným listom, ktorý objasňoval, čo zachytáva. O jeho existencii sa v kuloároch hovorilo už krátko po nehode, ktorá sa stala 19.septembra vo večerných hodinách. Informácie o tom, že tragickú zrážku chodca s vozidlom Daniela Lipšica zaznamenala niektorá z kamier na mieste, mala aj rodina Emila K.. Synovia zosnulého muža nenamietali, že by malo byť zverejnené, v prípade, ak to polícia umožní.

Lipšicova autonehoda: Takto haváriu zachytila priemyselná kamera.
Lipšicova autonehoda: Takto haváriu zachytila priemyselná kamera.
Foto: Screenshot

Do redakcie nám prišlo video, ktoré zachytáva osudnú autonehodu. Foto: Screenstho

Politik v deň nešťastia vyhlásil, že si nie je istý, či bol chodec na priechode pre chodcov. Lipšic narážal na to, že chodec vyšiel z neďalekej vinárne a mal vypité. Rodina bola z týchto vyjadrení politika rozčarovaná. PLUS 7 DNÍ dostalo od synov Emila súhlas na zverejnenie videa.

„Chceme, aby vyšla najavo pravda. Teraz ju všetci poznajú,“ reagoval pre PLUS 7 DNÍ jeden zo synov Jaroslav. Viac sa k samotnému videu vyjadrovať nechcel, nakoľko je to pre neho a rodinu stále veľmi citlivé a bolestivé. „Náš právnik si ho pozrie a rozhodne sa, ako budeme reagovať,“ dodal Jaroslav.

Video už podľa informácií PLUS 7 DNÍ videla aj manželka Emila Mária a niesla to veľmi zle. Každopádne záznam potvrdil slová svedka, ktorého výpoveď sme priniesli len pár dní po nehode.

Viac o autonehode Daniela Lipšica sa dočítate tu:

VIEME PRVÍ: Daniel Lipšic neprišiel o vodičský preukaz! Dôvod?

Rodina po zosnulom Emilovi: Od Lipšica bude žiadať finančné odškodnenie

VIDEO Lipšic mal opäť nehodu: Polícia zrekonštruovala osudnú zrážku. Prišiel aj exminister

Tomáš z okoloidúceho vozidla tvrdil, že chodec bol určite na priechode pre chodcov a Lipšicovo auto doň narazilo v plnej rýchlosti. Polícia sa k vyšetrovaniu nevyjadruje. V prípade je začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Politik nebol stále obvinený. Čaká sa na znalecké posudky.