Tip na článok
Na oslave Glváčovej 50-tke sa objavil aj Andrej Danko

Tajná žúrka Smeru vo vládnom hoteli: Objednali si Desmod!

Podpredseda parlamentu a jeden z najvplyvnejších smerákov Martin Glváč si v kruhu blízkych, priateľov, ale aj koaličných kolegov poriadne vyhodil z kopýtka. Okrúhle jubileum sa rozhodol osláviť vo vládnom hoteli Bôrik - do rytmu prominentným hosťom dokonca hrala známa slovenská kapela.

Galéria k článku (5 fotografií )
Glváč a exprezident Ivan Gašparovič
Na oslave Glváčovej 50-tky sa objavil aj Andrej Danko
S Bugárom

Dobré jedlo, známe slovenské hity a vysokopostavení politici a štátnici hýriaci do ranných hodín! Aj tak vyzerala žúrka Martina Glváča vo vládnom Bôriku. Podpredseda Smeru a parlamentu tak v pondelok večer spolu s rodinou, priateľmi, ale aj kolegami z práce oslávil polstoročnicu vo veľkom štýle.

Smerákov roztancoval Desmod

„Vo vestibule boli klasické švédske stoly neboli žiadne veľké chody. Pán Glváč dostal naozaj množstvo darov a dosť sa tancovalo,“ prezradil o priebehu akcie zdroj blízky Glváčovi.

Smerákov a ďalších hostí na žúrke roztancoval Desmod. Ten na čele s Máriom „Kulym“ Kollárom patrí už ku klasickému inventáru na tradičných smeráckych akciách ako sú napríklad predvolebné mítingy, kde kapela v posledných rokoch nikdy nesmela chýbať.

Gašparovič, Danko aj Kaliňák

Politický „bašável“ trval do skorých ranných hodín. Medzi pozvanými nechýbali ani Glváčovi koaliční parťáci ako šéf parlamentu Andrej Danko, minister práce Ján Richter, minister vnútra Robert Kaliňák či dokonca bývalá hlava štátu Ivan Gašparovič. „Bývalý prezident doniesol Glváčovi nejakú fľašku,“ prezradil nám zdroj z kruhov podpredsedu parlamentu.

Z kopýtka si pod vládnou strechou vyhodil aj šéf Most-híd Béla Bugár. „Bola to úplne normálna oslava, kde prišli ľudia, ktorí sa chceli trošku odreagvoať. A dlho som ani nehýril, asi okolo ôsmej som išiel preč, pretože som mal na druhý deň povinnosti a ráno som si chcel zabehať,“ prezradil Bugár.

A čo pripravil pre svojho koaličného kolegu? „Spolu s Andrejom Hrnčiarom sme mu kúpili luxusnú knižku o Leonardovi da Vincim,“ konkretizoval. My len dodávame, že si svojho kolegu naozaj uctili - kniha totiž stojí bez jedného eura tisícku.

VIDEO Plus 7 Dní