PLUS 7 Dní zisťovalo, čo je na legendách o pití v parlamente počas rokovania pravdy. A kde by ste mohli „naraziť“ na fľašku alkoholu alebo inými trikmi uhasiť svoj „smäd“ napríklad aj počas pracovných hodín na pôde Národnej rady.

Chladničky plné chľastu?

Každý z poslaneckých klubov má v rámci parlamentu vyhradený priestor, kde zasadajú a o kadečom dišputujú. Súčasťou týchto priestorov by mala byť aj chladnička. Práve tá podľa všetkého by mala vo svojich útrobách ukrývať bohaté zásoby s tekutou gurážou. „S fľaškou či pohárom v ruke tu nestretnete nikoho,“ načala tému alkoholu v Národnej rade exsaskárka Natália Blahová z Demokratickej strany.

FOTO z tajného poslaneckého salónika nájdete v GALÉRII >>

A pokračuje: „Ale to preto, že sa tu dá kde zašívať. Môžete len tušiť, že je podgurážený, keď sa motá v nejakom dezorientovanom stave po parlamente. V každom prípade, každý parlamentný klub má svoju chladničku a to je dôležité epicentrum, kde sa môže a nachádza alkohol,“ priznala Blahová parlamentné tajomstvo.

Zároveň dodala, že trakty klubov sú pre novinárov uzatvorené a dá sa do nich dostať len pomocou špeciálnej prístupovej kartičky. „Keď sa tam pohybujete ako poslanec, tak tam počujete z niektorých klubov, že sa tam štrngá, je tam dobrá nálada a žoviálne sa tam pokrikuje. Už viete, že sa tam čosi deje. Či už nejaká oslava alebo nejaké stretnutie. Taktiež je predpoklad, že sa to odohráva v trakte predsedu parlamentu. Je to totiž veľký trakt a chodia tam poslanci. Zrejme aj tam sa dá podobným spôsobom pobratať pomocou alkoholu,“ podčiarkla poslankyňa.

Na ďalšej strane kuriózne triky, ku ktorým sa môžu poslanci uchýliť.