Tip na článok
Na snímke vľavo predseda vlády SR Robert Fico a vpravo predseda Zboru poradcov predsedu vlády SR Vladimír Faič prichádzajú na 42. schôdzu vlády SR, 18. januára 2017 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian

Tajný život Smeráka Faiča: Prichytený pri návštevách záhadného bytu v centre Bratislavy

Poslanec za Smer a šéf zboru premiérových poradcov za éry Roberta Fica a teraz aj za nového premiéra Petra Pellegriniho Vladimír Faič je pravidelne vyhodnocovaný ako jeden z najmenej aktívnych zákonodarcov.

On však v každej vláde zastáva významný post - šéfuje zboru premiérových poradcov. Dodnes nie je známe, prečo sa mu dostalo takejto cti, v každom prípade tento funkcionár stojí za povšimnutie. Minimálne preto, že podľa našich zistení má veľmi zvláštnym spôsobom vyriešenú bytovú otázku v hlavnom meste.

Do parlamentu sa Faič dostal už v roku 1998 vo farbách Strany demokratickej ľavice. Od roku 2006 zastupuje sociálnych demokratov združených v Smere. Oficiálne žije v okrese Topoľčany, kde vlastní spolu s manželkou rodinný dom. Ako mimobratislavský poslanec tak má nárok na služobné ubytovanie. Pán šéfporadca však vlastní aj byt v bratislavskej časti Ružinov, v ktorom by mohol bývať a nemíňať tak ako formálne mimobratislavský poslanec peniaze slovenských daňovníkov. A to ešte stále nie je kompletný výpočet, pretože objektív fotografa ho pristihol, ako opakovane navštevuje cudzí byt v centre hlavného mesta.

Koho a prečo Vladimír Faič navštevuje v byte v centre hlavného mesta? Aký biznis má majiteľ toho bytu so štátom?Zaujímavé skutočnosti si prečítate v aktuálnom vydaní týždenníka Plus 7 Dní.

Nové číslo Plus 7 dní
Nové číslo Plus 7 dní
Plus 7 dní

Prečítajte si aj:

  • EXKLUZÍVNE FOTO Postrelený Pavol Rusko: Lýtko s jazvou po guľke mu zdobí väzenský náramok
  • Utráca rozprávkový majetok! Počiatek obvinenia o úplatkárstve odmieta, dovolenkuje na Maldivách
  • Mastná pokuta pre Kubániho: Dopadol horšie ako pytliaci
VIDEO Plus 7 Dní