Tip na článok

Tajomná obálka: Znamenalo číslo sedem počet dní do smrti Františka Gauliedera?

Polícia vyšetruje smrť Františka Gauliedera ako usmrtenie a obmedzovanie osobnej slobody. Kľúčom k objasneniu pozadia nečakanej smrti komunálneho politika z Galanty by mohla byť aj obálka s kompromitujúcimi fotografiami. Neznámy človek ju odoslal 16. marca z pošty v dedine Reca.

Galéria k článku (13 fotografií )
Miloval svoju záhradu, venoval sa jej každý deň.

„V ten deň som vyplácala dávky, bolo tu veľa ľudí. navyše, teraz sa tu stavia nová štvrť, takže na poštu chodia aj ľudia, ktorých som nikdy nevidela. Občas sa tu zastavia aj tí, čo majú cestu do Galanty,” ospravedlňujúco pokrčila plecami vedúca dedinskej pošty.

Priniesol ju k okienku

Na sivú obálku s číslom sedem si spomenúť nevedela, bola si však istá, že ju jej odosielateľ priniesol k okienku, pretože zo schránky ju nevybrala. Pošta nemá kamerový systém a kamery nie sú ani na okolitých starých domoch. Ten, kto odtiaľ poštu odoslal, si musel byť vedomý, že je len malá pravdepodobnosť, že si ho ktosi zapamätá.

„Na obálke bolo číslo 7. Prišla však iba jedna. Keď si to spätne vybavujem, obálku doručili sedem dní pred Františkovou smrťou,” spomína si jeden z Gauliederových kolegov zo zastupiteľstva.

Ako dlho trvala šialená poľovačka na Františka Gauliedera? Kto mohol mať záujem na vytvorení kompromitujúcich fotiek a kedy vlastne vznikli?

Viac si prečítate v týždenníku Plus 7 dní.

Foto: Plus 7 dní
VIDEO Plus 7 Dní