Teraz však legendárna Kochova záhrada privíta návštevníkov! Skvelú správu nielen pre Bratislavčanov, ale aj pre návštevníkov hlavného mesta, oznámil na sociálnej sieti primátor Matúš Vallo.

"Áno, lesk, sláva a napríklad zrekonštruovaný bazén Kochovej záhrade zatiaľ ešte chýbajú, tie prinesie až komplexná revitalizácia pod dohľadom Krajského pamiatkového úradu v najbližších rokoch. No užiť si tak dôležitý príjemný tieň a pokochať sa jej zákutiami, môžete už dnes," prekvapil primátor novinkou.

Jedinečný park, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou, získalo mesto od ministerstva vnútra v júni. Odvtedy sa makalo na jeho sprístupnení. "Vyviezli sme odtiaľ viac ako 10 ton biologického aj komunálneho odpadu, ktorý sa tu za dlhé roky nazbieral. Priestory sme vyčistili od graffiti, zabezpečili sme dôležité bezpečnostné orezy starých stromov, upravili sme chodníky, osadli sme bratislavské lavičky, informačné tabule a tiež kvalitnú bezpečnostnú kameru napojenú na mestskú políciu. Poďakovať sa chcem predovšetkým Zuzane Stanovej, ktorá projekt vedie, organizácii Národný Trust, ktorá sa Kochovej záhrade roky venuje, Komunálnemu podniku Bratislavy a celému tímu, ktorý sa na sprístupnení záhrady podieľal," ozrejmil primátor.

Fotky záhady nájdete v GALÉRII

Správa padla vhod hlavne v letných mesiacoch, ľudia preto zareagovali pozitívne. "Ako dieťa som často nahliadal cez plot a predstavoval si, čo tam je," zaspomínal si Matej v komentároch pod príspevkom. "Sochy vytvárajú pokojnú rodinnú atmosféru. Hustý zelený porast útulnosť. Miesto s dôležitým potenciálom pre dušu mestských ľudí," teší sa Zuzana.

Záhradu môžete navštíviť od pondelka do piatku od 14:00 do 20:00, počas víkendov od 11:00 do 20:00. Do areálu sa vstupuje z Bartoňovej ulice. So psami doň zatiaľ nemôžete. Zároveň nie je vstup povolený ani na korčuliach, bicykli alebo kolobežke. "Od kedy sa pamätám Kochova záhrada, tajomný kus zelene priamo uprostred mesta, chátrala za zamknutými bránami. Prečo? Záhada. Som preto veľmi rád, že sme sa rozhodli osud Kochovej záhrady zobrať do vlastných rúk," dodal Vallo.