"Konzultujeme s odborníkmi praktické kroky, aby bola zaistená maximálna bezpečnosť hostí a návštevníkov festivalu," uviedol podľa servera Novinky.cz prezident MFF Jiří Bartoška.

"Sme pripravení urobiť maximum pre to, aby sme vyšli v ústrety všetkým (protipandemickým) požiadavkám, ktoré v tom čase budú platiť," ubezpečil. Vyjadril nádej, že 55. ročník festivalu priláka návštevníkov, z ktorých mnohí už v čase jeho konania budú zaočkovaní proti koronavírusu a toto popredné filmové podujatie si tak budú môcť užiť.

"Na festival sa veľmi tešíme," povedal na tlačovej konferencii hajtman Karlovarského kraja Petr Kulhánek. Festival vlani pre pandémiu COVID-19 zrušili a presunuli ho najprv na 2. - 10. júla 2021. Organizátori dúfajú, že 56. ročník sa uskutoční v tradičnom čase 1. - 9. augusta 2022.

Platforma KVIFF.TV. má počas festivalu ponúknuť vlastný exkluzívny informačno-publicistický obsah a v dlhodobom horizonte chce celoročne prinášať program zameraný na artového diváka. Využitie nájde najprv na Festivale krátkych filmov Praha, ktorý sa bude konať od 2. do 27. júna. Snímky 16. ročníka tohto festivalu si bude možné pozrieť práve na KVIFF.TV.