Včerajšie odvolávanie ministra hospodárstva Richarda Sulíka prinieslo aj niekoľko "pikošiek."  „Máme informácie, že ste sfalšovali maturitné vysvedčenie,“ tvrdil Robert Fico. Líder opozičnej strany Smer-SD žiadal, aby šéf liberálov maturitné vysvedčenie predložil. A on mu ho včera naozaj priniesol!

Bez ospravedlnenia

Ministra Sulíka jeho odvolávanie nijako nerozhádzalo. Vo videu, v ktorom včera večer pripravoval hokaido polievku, ho nazval „opozičnými tanečkami“ a tešil sa, že je to vlastne za rok a pol po prvý raz, čo ho chce opozícia zbaviť ministerského kresla.

Bez veľkých emócií sa popasoval aj s Ficovým obvinením, že má sfalšované maturitné vysvedčenie. Ešte včera vysvetlil, že vyštudoval technické gymnázium v Nemecku. „Žiadne predmety typu vedecký komunizmus a podobne. Samozrejme, že mám maturitné vysvedčenie a nezvyknem s ním chodiť do parlamentu. Čo ja ale pre vás neurobím, pán Fico. Keď dorečním, tak si ho pôjdem zobrať,“ reagoval Richard Sulík.

Večer opísal, že na strednú školu nastúpil v roku 1984. Fungovala vtedy len rok, bola nová a so skvelými učiteľmi. A maturitné vysvedčenie?  To Ficovi naozaj odovzal.  Reakcia opozičného lídra však nesplnila jeho očakávania. „Samozrejme, ani bú, ani mú. Žiadne také, že prepáčte pán Sulík, že som vás krivo obvinil. Nič, nič, nič!“ priznal popri krájaní tekvice.

Vo videu z varenia hokaido polievky Richard Sulík odpovedal na otázky divákov. Pýtali sa ho na vysvedčenie, Fica aj Blahu.
Zdroj: INSTAGRAM RICHARD SULÍK

Drahý Blaha

Vyjadril sa, že včerajší prejav Fica a Smerákov považuje za zábavný a už ho ich reči nerozhádžu. Dokonca ani Ľuboš Blaha, ktorý ho nazval „neoliberálnym sociopatom.“ „No, Blaha je Blaha. Ale - čo sme dnes zistili! Blaha je osem rokov v parlamente, z toho za päť rokov má nula legislatívnych návrhov, a pritom na to tam je. Ale nula. A za tri roky predložil po jednom,“ zdôraznil Sulík. Podľa ministra hospodárstva stál tento poslanec daňového poplatníka okolo pol milióna eur. „Rozdeliť to na tri návrhy znamená, že pán Blaha predkladá najdrahšie legislatívne návrhy na svete - jeden má hodnotu 170 tisíc eur,“ dodal.

FOTO v galérii