Tip na článok

Takéto obrazy maľuje beštiálny vrah žien Rigo

Chatka učupená na zasneženej pláni pod majestátnymi horami. Pokojne až idylicky pôsobí kresba, ktorú vytvoril niekto, koho by ste na to netipovali.

Galéria k článku (3 fotografie )
Ondrej Rigo: Vo väzení sedí už 25.rok.
Na súde: Riga poslal súd za deväť brutálne zavraždených do väzenia do konca života.
Miesto činu: Rigo postupoval pri vraždách mimoriadne brutálne. Jeho spôsob šokoval nielen verejnosť, ale aj skúsených mužov zákona.

V roku 1994 ho totiž súd poslal na doživotie za mreže. Spáchal príšerné zločiny, ktoré šokovali celé Slovensko. Obraz nakreslil Ondrej Rigo (61), najbrutálnejší slovenský sériový vrah. Pri jeho vyčíňaní prišlo príšerným spôsobom o život deväť ľudí. Z toho bolo osem žien, ktoré ubil na smrť a potom sexuálne zneužil a okradol.

Ondrej Rigo: Vo väzení sedí už 25.rok.
Ondrej Rigo: Vo väzení sedí už 25.rok.
tasr

Ondrej Rigo: Vo väzení si odpykáva zaslúžený trest. Foto: tasr

Šije topánky

Medzi rokmi 1990 a 1992, kedy ho muži zákona konečne chytili, desili jeho činy hlavné mesto Slovenska. Ondrej Rigo mal totiž špecifický spôsob, akým vraždy vykonával. V noci sa vplížil do príbytkov osamelých žien, prevažne žijúcich na prízemí. S holými rukami, drevenými kolmi alebo lešenárskymi trubkami im rozdrvil hlavy a následne zneužil a okradol. Momentálne trávi už 25.rok vo väzení medzi doživotne odsúdenými. Jeho dni sa podobajú ako vajce vajcu. Každý deň šije topánky. A keď má možnosť tak aj kreslí. Podľa platnej legislatívy by mohol po odpykaní si 25 rokoch požiadať o podmienečné prepustenie. Súd však bude skúmať pravdepodobnosť jeho začlenenia do spoločnosti, ako riadneho človeka.

Viac o tom, ako sa podarilo Riga dolapiť a o tom, ako trávi trest, sa dočítate v budúcom vydaní týždenníka Plus 7 dní.

VIDEO Plus 7 Dní