Do vysokej politiky sa 30-ročný právnik Juraj Šeliga vyšvihol doslova z ulice. Predtým ako vstúpi do strany Za ľudí totiž organizoval protesty Za slušné Slovensko. Hovorí však, že nevidí ako hendikep ani svoj vek, ani politickú neskúsenosť. Nie každému sa totiž prihodí, že sa stane jedným z najsilnejších mužov parlamentu bez toho, aby v ňom predtým vôbec chodil po chodbách. Šeliga sa stal rovno podpredsedom parlamentu, hoci poslancom, ani asistentom poslanca nikdy nebol. "Ja som typ človeka, ktorý sa vždy na pracovné povinnosti, na každé rokovanie, pripravuje. Ak niečo nepoznám, naštudujem si to. Plus si dávam skutočne pozor, aby som bol férový ku všetkým poslancom, nech sú z akejkoľvek strany: či ide o niekoho z OĽaNO alebo o kotlebovca, majú mať rovnaký priestor na vyjadrenie sa, aby ho neprerušovali, snažím sa byť v tomto spravodlivý," objasnil, prečo sa nikdy necítil v nevýhode oproti ostrieľaným kolegom.

Keď sa ho však opýtate na vzťah s expremiérom? Jeho odpoveď je sebavedomá. "Náš vzťah? Povedal by som, že žiadny nemáme. Ja som podpredseda parlamentu, on je poslanec," tvrdí. Nuž, zdá sa, že hoci trojnásobný premiér pozná obštrukcie rokovania a kedysi bol najmocnejším mužom Slovenska, v očiach poslanca Juraja Šeliga sa žiadnemu vyššiemu statusu neteší. 

S kým sa Juraj Šeliga radí zo známych expolitikov najčastejšie? Ako vidí papalášizmus svojich kolegov? Čo hovorí kritikom, ktorí ho označujú za "ucho"? Celý veľký rozhovor si prečítajte v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Mohlo by vás zaujímať: