Tip na článok

Takto dnes vyzerá Bašternák! Nafotili sme ho, ako si užíva Donovaly, hoci ho naháňa prokurátor

Kontroverzná osobnosť roka Ladislav Bašternák (44), ktorý vraj prenajíma za 2 650 eur mesačne nášmu premiérovi luxusný byt v komplexe Bonaparte, má na výzvu prokurátora do konca januára zdokladovať svoje príjmy.

Galéria k článku (5 fotografií )
Opäť na Donovaloch: Ladislav Bašternák trávi zimu v dobrej spoločnosti.
Opäť na Donovaloch: Ladislav Bašternák trávi zimu v dobrej spoločnosti.
Opäť na Donovaloch: Ladislav Bašternák trávi zimu v dobrej spoločnosti.

Kontroloval majetky?

Bratislavský podnikateľ si s tým zjavne hlavu netrápi. Spolu s rodinou opäť trávil najkrajšie sviatky v roku na chate na Donovaloch. Susedom mu nie je nik iný ako exminister Ján Počiatek, ktorého prítomnosť však musel tento rok oželieť. Fotograf zachytil podnikateľa ako odchádza z penziónu Encián, ktorý tiež spoluvlastní.

Človek, ktorý vyhlásil pamätnú vetu - že si žije len svoj úbohý život -, sa evidentne vie pohybovať v dobrej spoločnosti. Donovaly totiž navštívil v čase, kedy je tam najviac prominentov.

Inak je o ňom známe, že býva v obrovskej vile pri bratislavskom Slavíne, jazdí na luxusných autách a ani letné protesty pred Bonaparte či tlak prokuratúry mu vrásky na tvári nerobia. A zjavne ani ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi. Ten pre Bašternákovu kauzu čelil viacnásobnému odvolávaniu, a nepomohol mu ani fakt, že od neho nakúpil podiel vo firme.

Výzva prokurátora

Na rozdiel od Bašternáka bratislavská prokuratúra v decembri nezaháľala. Len pripomeňme, že ešte v roku 2012 zaplatil dvanásť miliónov eur v hotovosti za sedem bytov v Bratislave, čo sa už dlhšiu dobu kompetentným nepozdáva. Opletačky so zákonom vznikli „Malému Lackovi“ po tom, ako Finančná správa nadobudla podozrenie, že sumu mohol zaplatiť len naoko, aby získal späť daňovú vratku dva milióny eur.

Bratislavský prokurátor mu preto pred sviatkami doručil zásielku, aby do 21. januára predložil dokumenty dokazujúce, že svojich dvanásť miliónov eur, za ktoré si spomínaných sedem bytov v hlavnom meste kupoval, zarobil poctivo.

VIDEO Plus 7 Dní