Za ten čas stihol nespočetne veľakrát venčiť svojho psa Lerryho, nasadať do auta k ochrankárom, ale aj postávať na balkóne. Prenajímateľa bytu, Ladislava Bašternáka však súd poslal za mreže a prepadne mu aj majetok. O byt, kde býva expremiér, tak príde. Záujem oň už prejavil napríklad aj Igor Matovič, ktorý spoluorganizoval demonštrácie pred Bonaparte.

Obrovský

Ešte v októbri 2012 Fico zverejnil, že za prenájom platí 2650 eur mesačne plus 200 eur ako zálohu za energie. Kvôli tomu, aby dokázal, že si ho môže dovoliť, médiám ukázal aj príjmy svojej manželky Svetlany. Neprial si zverejniť presnú sumu, no podľa denníka Sme, vtedy jeho žena zarábala o niečo viac ako on. Plat premiéra bol vtedy v čistom okolo 3600 eur mesačne. Za bývanie spolu doteraz Ficovci zaplatili okolo 200-tisíc eur. Za to by sa už v hlavnom meste dal kúpiť slušný byt. Pravda, asi nie s rozlohou 377 metrov štvorcových a 100-metrovou terasou. 

Luxusné

Podľa fotografií, ktoré Fico ukázal v roku 2012 médiám, si byt zariadil nábytkom luxusnej talianskej značky. Keď sme vtedy zisťovali ceny tohto zariadenia, dozvedeli sme sa, že napríklad elegantnú knižnicu, ktorú bolo vidieť vo Ficovej pracovni, predávali od 13 985 eur. "V prípade, že ju doplníme dvierkami z matného palisandra, ako to spravil premiér, treba prirátať 880 eur. Za dobudovanie osvetlenia do knižnice je príplatok 1 400 eur," napísali sme pred siedmimi rokmi.  Aj dalšie ceny z ponuky výrobcu boli závratné:  lacnejší písací stôl z totožnej série, ako elegantná knižnica, stál 3 600 eur, drahší 8 890 eur. Stoličky k pracovnému stolu predávali v rozpätí od 631 do 1 100 eur. Štýlové barové skrinky s obľúbeným palisandrom ponúkali za 8 500 eur. Ceny pohoviek sa zas pohybovali od 3 556 do 10 022, kresiel od 1 065 do 4 827, taburetiek od 1 450 do 2 110 eur. 

Sľuboval sťahovanie

„Akonáhle bude vznesené obvinenie, pochopím, že tam jednoducho nemôžem zostať. V tomto prípade to bude pre mňa neudržateľné,“ vyhlásil Fico koncom februára 2017. Potom Bašternáka obvinili a neodsťahoval sa. Ani keď ho odsúdil prvostupňový súd a ani po potvrdzujúcom rozsudku krajského súdu. "Ak máte nejaký problém s mojím bývaním, tak odpoviem veľmi jednoducho. Ja si počkám na rozhodnutie správcu konkurznej podstaty, pretože mám dnes nového vlastníka, s ktorým musím komunikovať. Vždy ste chceli, aby som mal iného vlastníka. Štát je dnes vlastníkom bytu, v ktorom bývam," tvrdil nedávno. 

Pozrite sa, ako plynul čas pre Fica v komplexe Bonaparte >>

V roku 2012: Vtedy sa Fico so ženou Svetlanou a synom Michalom nasťahovali do luxusnej novostavby. Na interiéri si dali poriadne záležať.
V roku 2012: Vtedy sa Fico so ženou Svetlanou a synom Michalom nasťahovali do luxusnej novostavby. Na interiéri si dali poriadne záležať.
Zdroj: Emil Vasko