Spoza mreží sa zatiaľ nedostal. Šofér Dušan Dědeček, ktorý pred jazdou pil a potom vletel autom na zástavku plnú ľudí, kde piatich zabil, dnes (streda 25. januára) žiadal súd o prepustenie z väzby.

Na pojednávanie o prepustení ho priviedla väzenská stráž s putami na rukách. Dědeček pôsobil skrúšene a ubito. Hľadel do zeme a až po rozhodnutí povedal novinárom jedinú vetu: "Odpustite mi."

Zarastený

Zmenil sa aj jeho vzhľad. Oproti októbru, kedy sme ho na súde videli naposledy, má teraz dlhú bradu a oveľa dlhšie vlasy. Skoro štvormesačný pobyt vo väzbe sa na ňom dosť podpísal.

Vážne obvinenie

Dušan Dědeček je obvinený, že pod vplyvom alkoholu spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej zomrelo päť mladých ľudí. Hrozí mu veľmi vysoký trest a vo väzbe je z dôvodu, aby nepokračoval v trestnej činnosti.

Napísal listy

Dědečkov advokát prezradil, že jeho klient napísal listy všetkým piatim rodinám obetí nehody a ospravedlnil sa im. Mladí ľudia, ktorých životy predčasne ukončil smerovali na internát, keďže išli o študentov. Na Zochovej mali prestúpiť na autobus, ktorý by ich tam doviezol. Medzitým sa však na zastávku v obrovskej rýchlosti vrútila škodovka, ktorú šoféroval Dědeček a doslova ich zmietla.

Ako vyzeral Dědeček pred nehodou a po nej nájdete v galérii.