Bagre vyhrabávajú rozsiahlu jamu kúsok za dedinou preto, lebo by na tom mieste malo ležať telo Roberta Niguta. Pôda sa tu však „pohybuje“ a tak je ťažké pozostatky presne lokalizovať.

Policajti hľadajú telo zabijaka Niguta.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN

Obávaný vrah a pravá ruka košického mafiánskeho bosa Roberta Okoličányho mal zomrieť na objednávku syna starostu Františka Doru mladšieho, ktorý je z nej obvinený.

Odzadu cez sedadlo

Nigut bol od roku 2013 na úteku po nevydarenej vražde podnikateľa z Gelnice Mariana Kakalejčíka. A skrývať sa mal v Maďarsku v úkryte, ktorý mu vraj zabezpečil práve Dora mladší. Okrem toho sa mal na objednávke jeho vraždy podieľať aj Radovan Varga. To je podnikateľ už predtým obvinený z objednávky likvidácie spomínaného Kakalejčíka. Obaja sa vraj báli, že ak Niguta zadrží polícia, tak začne proti nim vypovedať vo viacerých skutkoch. Dohoda o likvidácii nepohodlného svedka sa mala zrodiť v kancelárii syna starostu Dolného Chotára v Galante.

Vraždu mal vykonať ďalší z gangu, Ladislav Alföldi, ktorý mal Niguta vylákať z Maďarska za účelom stretnutia.  Počas cesty mal Alföldi zastaviť, vystúpiť z auta a pod zámienkou, že ide niečo vytiahnuť z kufra mal zozadu cez sedadlo Niguta zastreliť. Na miesto mal po vražde prísť ďalší člen skupiny. Nigutovo telo mali spolu vyzliecť, zabaliť do fólie a zakopať v Dolnom Chotári pomocou bagra.

Psychopat

Za čias fungovania Okoličányho skupiny patril Nigut medzi jej najagresívnejších a najnebezpečnejších členov. Nevadilo mu strieľať na ulici, priamo medzi ľuďmi. V júni 2004 takto Nigut spolu s komplicom zabil na verejnom parkovisku vedľa rušnej košickej cesty Albánca Ganijiho Selmaniho. V apríli 2005 zas na križovatke v centre Košíc dávkami zo samopalu popravil konkurenta Okyho gangu, Jozefa Estóka. Okrem plánovanej obete usmrtil aj náhodného okoloidúceho Romana Straku. Jeho priateľke rozstrieľal nohy.

Nigut bol známy svojou záľubou v zbraniach, často sa hovorilo o jeho útekoch do lesov, kde vraj celé dni nerobil nič iné, iba strieľal. Dokonca si údajne vlastnoručne vyrobil vrecúško na zbraň, ktoré zachytávalo odlietajúce nábojnice, aby po sebe nezanechával stopy. Podľa psychiatrického posudku malo jeho správanie znaky psychopatie a jeho osobnosť bola citovo chladná.