Tip na článok
Na snímke bývalý  Prezident Policajného zboru Slovenskej republiky Tibor Gašpar počas tlačovej konferencie na ktorej reagoval na rezignáciu ministra vnútra, Tomáša Druckera.

Ťažké týždne policajného exprezidenta. Gašpar musel rýchlo pod nôž!

Koncom mája zložil funkciu a začiatkom júna musel ísť pod nôž.

Galéria k článku (18 fotografií )
Na snímke Prezident Policajného zboru Slovenskej republiky Tibor Gašpar počas tlačovej konferencie na ktorej reagoval na rezignáciu ministra vnútra, Tomáša Druckera.
Pompézna akcia: Uvedenie knihy Polícia bolo vskutku zaujímavé. Do rúk policajného prezidenta Tibora Gašpara ju, ako vzácny poklad, doniesli príslušníci Útvaru osobitného určenia.
Minister vnútra SR Robert Kaliňák uviedol do funkcie nového prezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara 15. mája 2012. Na snímke vpravo bývalý prezident PZ SR Jaroslav Spišiak.

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar vo funkcii škončil 31. mája. Prvé týždne svojho dôchodku si však zrejme neužil tak, ako by si predstavoval.

Odchod do civilu

,,Musel som sa podrobiť operácii ramena, s ktorým som mal ako dlhoročný aktívny volejbalista veľa problémov. Mal som na kosti výrastok, ktorý mi bránil v hybnosti, rôzne vzrasty, ale tiež odtrhnutý bicepsový úpon," posťažoval sa.

Gašpar odišiel po niekoľkomesačnom nátlaku verejnosti. Vedenie rezortu vnútra za neho dlhšie hľadalo náhradu. Nakoniec ministerka Saková za dočasného šéfa polície vymenovala Milana Lučanského. Gašpar podľa ministerky požiadal o odchod do civilu.

Ťažká operácia, ale zobudil som sa

"Operácia to bola relatívne komplikovaná, keď sa bavím o ramene, ale zobudil som po nej a dokonca aj rukou hýbem. Aktuálne to moje volejbalové rameno rehabilitujem. Malo by to byť ok,“ povedal Plus 7 dní Tibor Gašpar, ktorý sa na dôchodok zatiaľ nesťažuje.

V júli plánuje ešte ,,dovolenkovať“ nuž a potom sa začne chystať na politickú kariéru. Kandidovať v jesenných voľbách za primátora Nitry sa však vraj nechystá.

Prečítajte si aj:

  • Režisér gangster: Odsedel si desať rokov za ozbrojené lúpeže, dnes mu patrí miesto na červenom koberci s hviezdnymi hercami
  • Policajt a mafián: Výhodnej ponuke od pápayovca funkcionár nedokázal odolať
  • Adept na policajného prezidenta Slobodník EXKLUZÍVNE pre Plus 7 dní: Chuť mám, bol by som poctený

Kam bude podľa vás smerovať Gašparova politická kariéra: Dajte nám vedieť do diskusie...

VIDEO Plus 7 Dní