Takmer každý v Košiciach vie, že upadajúcu slávu nesie Vinco Lukáč pomerne ťažko. Mnohí sa stretli aj s jeho arogantnosťou a „nešportovým správaním“ na vlastnej koži. Možno pre jeho minulosť alebo zbytočné opletačky s dokazovaním na súdoch však nad tým mávli rukou. Rázny koniec tomu urobila jeho priateľka, ktorá na agresívneho Vinca pred niekoľkými dňami zavolala políciu. Vyhrážal sa jej totiž bitkou i podpálením auta. A tak nielenže tento legendárny košický dôchodca strávil noc v policajnej cele, ale má na krku aj trestné stíhanie.

Časté nezhody?

„Podozrivého muža policajti zadržali a obmedzili na osobnej slobode. Následne ho umiestnili do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník Policajného zboru v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin nebezpečného vyhrážania. Po vykonaní potrebných procesných úkonov dnes dopoludnia muža, po predchádzajúcom súhlase prokurátora, zo zadržania prepustili,“skonštatovala na margo zatknutia košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. So svoju priateľkou do spomínaného incidentu bývali v jeho byte už niekoľko rokov. No tomuto vzťahu je údajne koniec.

V okolí Vincovho bydliska o tejto športovej legende skutočne vedia mnohí a veľa. No zo strachu pred jeho agresivitou a temperamentom však pod svojím menom rozprávať nechcú. „Lukáč je rozhádaný s celým košickým hokejom. Každého už nasral. Vinco má roky svoje rituály. Chodí tipovať, potom posedáva vo svojich obľúbených podnikoch. Väčšinou je všetko v poriadku, kým nezačne pozerať na dno pohárika. Vtedy je agresívny. Často pýta od hostí, aby mu zaplatili pol deci, a keď nechcú, tak je zle,“ prezrádza zdroj z košického sídliska, kde Vinco Lukáč žije, a dodáva: „Po tých, ktorých nemá rád, vulgárne vykrikuje. Ešte stále si myslí, že je niekým. Že je legendou.“

Arogantný

Nepríjemné skúsenosti má s Vincom aj 58-ročná pani z Prešova. Tá približne pred rokom, keď prišla do centra Košíc v podstate náhodne, na túto hokejovú legendu natrafila. „Išla som zaparkovať pri Dominikánskom námestí. Videla som ho, ako stojí pri mieste, kde som cúvala. Ozval sa smerom ku mne, že som mu pred týždňom na tomto mieste poškriabala auto. Najprv som myslela, že je to vtip a že takto asi komunikuje. Bohužiaľ, on to myslel vážne,“ prezrádza pani. Bola pri ňom aj nejaká blondínka, ktorá sa podľa Prešovčanky za Vinca aj hanbila a bolo na nej vidieť, že celý incident je pre ňu nepríjemný. „Akoby sa bála ozvať. Aj mu nakoniec hovorila - pozri, veď nemá ani košické číslo,“prezrádza ďalej pani z Prešova. Lukáč svoj verbálny útok na túto paniu vraj stupňoval.

August 2011: Vinco sa po smrti svojej ženy obklopoval blondínkami. Tento luxusný Mercedes je dávno minulosťou. Vraj ho mal len požičaný.
August 2011: Vinco sa po smrti svojej ženy obklopoval blondínkami. Tento luxusný Mercedes je dávno minulosťou. Vraj ho mal len požičaný.
Zdroj: RUDOLF FELŠOCI

Bol čoraz agresívnejší a stále trval na tom, že mu poškriabala auto. „Nebral do úvahy ani fakt, že som tam v čase incidentu ani nebola a skutočne som mu auto nepoškriabala. Len kričal a kričal,“prezrádza pani. Stupňoval to do samovytáčania. „Bála som sa ho. Našťastie prišiel k autu zaparkovanému vedľa pár a pán sa ma pýtal, či ma Lukáč obťažuje. Prikývla som, že áno. A ten sa doňho pustil. Lukáč od môjho auta odskočil a ja som rýchlo odišla preč. Priznám sa, že neviem, ako by sa to skončilo, keby sa ma ten pán nezastal a nestiahol Lukáčov hnev na seba,“prezrádza Prešovčanka. Podľa nej táto hokejová hviezda čakala na svoju obeť, jednoducho na niekoho, koho by usvedčila, že poškriabal jej auto.

Prehrešky minulosti

Vinco Lukáč je známy nielen svojimi hokejovými výkonmi, no, žiaľ, čoraz viac svojou prchkou až arogantnou povahou. Ako poslanec Národnej rady SR za SNS sa vyvážal v požičaných drahých Mercedesoch. Jeden mu pred blokom, kde býva, zhorel a v slabej chvíli sa pre médiá rozhovoril o mafiánoch ako o svojich kamarátoch. O jeho prchkej povahe sa verejnosť dozvedela najmä od jeho bývalej partnerky Kamily, ktorej po nepríjemnom rozchode vypisoval vulgárne esemesky. Tie obehli doslova celé Slovensko. Vincenta Lukáča sme hľadali na adrese jeho trvalého bydliska i v jeho obľúbených podnikoch, no niekoľko dní po jeho pobyte v policajnej cele sa stiahol a na zvonenie neodpovedal.