Poslankyňa parlamentu Silvia Shahzad sa na fejsbúku podelila o svoje skúsenosti. „Keď som končila strednú školu, nemohla som ísť študovať matematiku, lebo budova bola bariérová, nebola osobná asistencia, ani vhodné internáty. Časy sa zmenili a „matfyz“ som predsa len vyštudovala. O desať rokov neskôr,“ spomína.  „ Viem, aké bariéry musíme prekonávať, preto ich aktívne pomáham odstraňovať. Chcem zastupovať všetkých ľudí s hendikepom,“ hovorí politička OľaNO.

A na svojich cestách po Slovensku si všímala toho naozaj dosť. „Znížené obrubníky na priechody pre chodcov v okolí mestského úradu sú už asi staršieho dáta. Chýbajú niektoré prvky pre nevidiacich a obrubníky sú znižované viac intuitívne, ako podľa normy, a preto niektoré majú pomerne strmý nájazd,“opisovala svoje zistenia vo fotopríbehu.

V každom meste navštívila aj toalety. A hoci boli určené pre vozíčkarov, ich rozmery bránili vstupu asistenta a tak boli pre ňu reálne nepoužiteľné. „Bezbariérová toaleta na úrade práce je určená všetkým, len nie vozičkárom. Ďalšia z kategórie, kde sa dvere otvárajú dnu, a teda idú proti vyhláške. Nikto z vozičkárov tam nechodí,“opisovala svoju skúsenosť.

Sklamaná politička podotkla, že jej cieľom vraj nie je kritizovať, ale skôr prinútiť zamyslieť sa, či takéto riešenia naozaj vyhovujú.