Veronika Gulášová

Ženská kandidátka má vo svojom mladom tíme štyri ženy. Veľké slovo v tom, čo urobiť a kam sa pohnúť, má u Čaputovej mladá Veronika Gulášová. Je manažérkou celej kampane. Vysokú školu skončila v roku 2011 a odvtedy pracovala v popredných reklamných agentúrach. Pomáhala tiež organizovať festival Pohoda. Už deväť mesiacov sprevádza Zuzanu Čaputovú na každom kroku. V Prezidentskom paláci by mohla robiť šéfku kancelárie. Gulášová je tiež členkou strany Progresívne Slovensko.

Zuzana Čaputová so svojou volebnou manažérkou Veronikou Gulášovou. Tá je tiež členkou ženskej platformy Progresívneho Slovenska a zakladajúcou členkou tejto strany.
Zdroj: FB Maroša Šefčoviča a Zuzany Čaputovej

Michal Šimečka

Tvár tohto podpredsedu Progresívneho Slovenska mohli ľudia vidieť v blízkosti Čaputovej napríklad počas jednej z jej posledných aktivít medzi ľuďmi - výstupu na Sitno. Šimečka síce kandiduje do europarlamentu, ale ak si ho kolegyňa zo strany vyberie ako poradcu pre zahraničné veci do paláca, zrejme ťažko odmietne. Už dnes radí šéfovi diplomacie v Česku.

Martin Burgr

Neprehliadnuteľný komunikačný manažér s výraznými okuliarmi, ktorý sa občas zamotá na fotografie, pracoval ako poslanecký asistent Martina Poliačika. S manželkou exposlanca za SaS, ktorý sa pridal k Progresívnemu Slovensku, má firmu. Burgr mal na starosti aj mediálne výstupy terajšieho bratislavského primátora Matúša Valla. Je veľmi pravdepodobné, že jeho najbližšia cesta povedie k hovorcovskému fleku v službách novej prezidentky.

Fedor Blaščák

Bol šéfom kampane Roberta Mistríka, ale spolupracoval aj s Progresívnym Slovenskom. Dlhodobo pracuje na projektoch, ktoré upozorňujú na konšpirácie a vzdelávanie. Má skúsenosti ako aktivista, organizátor diskusií aj moderátor v rádiu. U prezidentky Čaputovej by mohol šéfovať napríklad oddeleniu styku s verejnosťou.

Daniela Grečnerová

Úspešná slovenská startupistka pomáha Čaputovej s online reklamou. Ekonomika jej nie je cudzia, a tak by sa mohla ocitnúť na tomto úseku. Pre mladých ľudí však odchod zo súkromnej sféry do štátnej nie je veľmi príťažlivý. Je málo pravdepodobné, že by Daniela Grečnerová zanechala dobre rozbehnutý biznis pre prácu v paláci.

Michal Styk

Má na starosti financovanie kampane ženskej kandidátky, čo je pomerne tvrdý oriešok. Odborníci rátajú, že Čaputovej náklady budú patriť k najvyšším. Styk si píše, že je koordinátorom dobrovoľníkov a sám dobrovoľník. Študoval v zahraničí, okrem medzinárodných vzťahov bezpečnostné štúdiá. U Čaputovej by v prípade víťazstva mohol nájsť miesto na protokole alebo na osobnom úrade. Jeho služby, čo sa získania financií týka, by mohli byť aj tak ohodnotené. Samozrejme, netreba opomenúť, že Michal Styk je aj zakladajúcim členom Progresívneho Slovenska, teda hnutia, ktorého bola Čaputová donedáva podpredsedníčkou. V prvom kole volebnej noci ho bolo vidieť v Čaputovej štábe.