Bývalá smeráčka 68-ročná Viera Tomanová sedí od januára na poste detskej ombudsmanky. Až šesť rokov má poberať lukratívny plat 3 300 eur mesačne. Na margo otázky, akú bohumilú činnosť teda úrad už mesiace vykonáva, sme dostali zaujímavú odpoveď. "Zo zákona jej vyplýva lehota šesť mesiacov, v ktorej by mala začať vykonávať svoju pôsobnosť,“ reagovala riaditeľka úradu Daniela Lengyelová.

„V súčasnosti v rámci prebiehajúcich verejných obstarávaní postupne zariaďujeme priestory," vysvetlila nám. Podľa jej slov však aj napriek tomuto zhonu dokonca pracujú. "Do dnešného dňa sme dostali šestnásť podnetov, z ktorých už viac ako polovica je vyriešených," odvetila. Za štyri mesiace, - veľa či málo?

Čítajte viac:

Tomanovej biznis s deťmi sa deje so súhlasom štátnych orgánov!

Len na porovnanie, opýtali sme sa na počet podnetov aj verejného ochrancu práv Jany Dubovcovej. Tá i naďalej, hoci už nemusí, prevádzkuje stránku www.detskyombudsman.sk cez ktorú sa detí a mladí môžu s rôznymi otázkami na ňu obracať. "Každoročne dostávame približne 700 až 1000 otázok," prekvapil nás množstvom podnetov jej hovorca Ján Glovičko. Ako sme zistili, istý posun v činnosti úradu napokon nastal. Komisárka pre deti Viera Tomanová po týždňoch hľadania má v Bratislave svoje sídlo.

Ale nie je na Cukrovej ulici, ako sa ešte v januári vyjadrila Tomanová. "Stále hľadáme priestory. Asi pôjdeme na Cukrovú ulicu. To vychádza najlacnejšie zo všetkého, čo nám ponúkli,“ povedala vtedy exsmeráčka. Vyhovujúce priestory napokon našli na Odborárskom námestí a odborárom tak platia za prenájom priestorov mesačne slušných 1 600 eur. Rozmenené na drobné: prenájom takmer 1400 eur mesačne, plus dvesto eur za parkovanie.

Viac sa dozviete v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ!